Zaujímavosti...

 

Ibalgin spôsobuje tisíce úmrtí ročne: Namiesto neho užívajte toto

03/02/2016 autor: redakcia 2 Comments

Nedávny článok publikovaný tlačovou agentúrou Reuters odhalil zaujímavé zistenia o liekoch proti bolestiam ako sú diclofenac či ibuprofen (účinná látka v ibalgine).

Zistil totiž, že uvedené liečivá zvyšujú riziko srdcového infarktu v rovnakej miere ako lieky, ktoré boli v minulosti stiahnuté z trhu kvôli ich vysokým rizikám.

Jeden z takto stiahnutých liekov, Vioxx, bol príčinou vyše 30.000 úmrtí v dôsledku srdcových infarktov a náhlych srdcových príhod.

Tento liek sa bol dostupný na trhu niekoľko rokov napriek tomu, že jeho výrobca aj štátne úrady vedeli o možných následkoch jeho užívania.

Článok agentúry Reuters uvádza, že rovnaké riziko zlyhania srdca vyplýva aj zo súčasných liekov obsahujúcich látky diclofenac a ibuprofen. Na Slovensku sa to týka liekov ako ibalgin, brufen, ibuprofen či voltarén.

Najčastejšie dôvody užívania liekov proti bolesti

V dnešnej dobe mnoho ľudí trpí zápalmi a z nich vyplývajúcimi bolesťami. Niekedy sa podarí znížiť bolesť napríklad odbúraním stresu, znížením expozície chemickým látkam či zmenou stravovania.

V niektorých prípadoch však môže byť bolesť tak neznesiteľná, že sa ju postihnutý človek snaží stoj čo stoj zastaviť. No a práve v týchto prípadoch sa najčastejšie užívajú voľnopredajné lieky proti bolestiam ako napríklad ibalgin.


Mohlo by vás tiež zaujímať: Tieto malé jadierka zďaleka prekonávajú pri rakovine každú chemoterapiu


Bohužiaľ, mnohí ľudia si neuvedomujú, že aj napriek úľave od bolestí, tieto lieky pomaly zabíjajú ich telá.

Ibuprofen je ropný derivát, ktorý zvyšuje riziko srdcového infarktu a úmrtí na srdcové zlyhania.

Dokonca, keď sa ibuprofen skombinuje s aspirínom (acylpyrínom), môže spôsobiť multikauzálne úmrtie, teda úmrtie z viacerých príčin.

Ibuprofen je spájaný aj s ďalšími zdravotnými problémami, ako napríklad:

 • poškodenia DNA
 • potraty
 • anémia
 • úmrtnosť na chrípku
 • ohluchnutie
 • vysoký krvný tlak

Okrem ibuprofenu, aj mnohé ďalšie nesteroidné lieky proti bolestiam zvyšujú riziko srdcového infarktu.

Úľava od bolesti je veľmi dôležitá. Preto by ste mali poznať prírodné alternatívy k synteticky vyrábaným liekom.

Alternatívne prostriedky proti bolesti

Namiesto ibalginu či iných liekov proti bolesti založených na ibuprofene alebo diclofenacu, môžete použiť nasledovné prírodné náhrady:

 1. Zázvor. Užívanie čerstvého, práškového či zázvoru v kapsuliach, 4 krát denne, je vynikajúcou alternatívou k ibuprofenu, hlavne v prípade menštruačných bolestí.
 2. Arnica. Osteoartritídu v kĺboch rúk či nôh je možné liečiť povrchovou aplikáciou krému s obsahom arnicy.
 3. Šišák bajkalský (Baikal skullap). Táto rastlinka obsahuje látku nazývanú baicalin, ktorá účinne znižuje bolesti a bez problémov svojou silou nahradí aj ibuprofen.
 4. Vitamín C, Ginkgo biloba a astacantín. Tieto látky používajte na zmiernenie bolestí a nepohodlia pri zápaloch v dýchacích cestách, astme a iných ťažkostiach s dýchaním.
 5. Omega-3 mastné kyseliny. Artritídne bolesti môžu byť účinne znížené užívaním približne 2000 mg omaga-3 mastných kyselín denne.
 6. Ženšeň (všehoj ázijský). Je výborný na reumu a artritídu. Ženšeň má na tento typ bolesti silnejší účinok ako ibuprofen.
 7. Ľubovník bodkovaný. Aj ľubovník bodkovaný je lepší tlmič bolestí ako ibuprofen, dokonca dvojnásobný.
 8. Maliny a čerešne. Enzým cyklooxygenáza, ktorá spôsobuje zápaly, je potláčaná liekmi na báze ibuprofenu. Uvedené druhy ovocia naproti tomu obsahujú anteokyaníny, ktoré tento enzým blokujú rovnako dobre.
 9. Bazalka. Táto bylinka má porovnateľné protizápalové účinky ako ibalgin, acylpyrín či brufen.
 10. Olivový olej. Ibuprofén a oleocantal, látka nachádzajúca sa v olivovom oleji, majú rovnaké protizápalové vlastnosti.

Existuje omnoho viac prírodných látok, ktoré znižujú bolesti a zápaly. Napríklad, aj taká aromaterapia má podobné účinky.

Liečivá : homeopatické lieky

Záver

Pri čítaní tohto článku si však treba uvedomiť jednu vec. Obe kategórie – syntetické aj prírodné lieky iba potláčajú bolesť, no neliečia jej príčinu.

Pre trvalé zbavenie sa bolestí je potrebné správne identifikovať to, čo bolesti spôsobuje, navštíviť dobrého odborníka – homeopata, terapeuta, liečiteľa a následne preliečiť oslabené či poškodené orgány, zmeniť stravovanie a celkový spôsob životného štýlu a myslenia.

&************************************************************************************

http://www.badatel.net/ked-vam-lekar-navrhne-vysetrenie-na-mamografe-toto-mu-odpovedzte/

Keď vám lekár navrhne vyšetrenie na mamografe, toto mu odpovedzte

Nedávno sme si pripomínali svetový deň rakoviny. Média opäť prišli so správami o tom, aká je dôležitá prevencia a aké možnosti v rámci nej máte.

Čo vám však už nepovedali, sú dôležité fakty o tom, že príčinou mnohých onkologických ochorení môžu byť dokonca aj niektoré vyšetrovacie metódy, ktoré majú rakovine v prvom rade predchádzať.

Medzi jedno z najnebezpečnejších vyšetrení, ktoré môže vyvolať rakovinu, patrí práve tak často propagovaný mamograf.

Poďme sa preto pozrieť na to, čo si o tejto problematike myslí lekár Dr. Ben Johnson.

Pre tých z vás, ktorí rozumiete anglicky, môžete si pozrieť video záznam z rozhovoru s ním.

Pre tých, ktorí anglicky nehovoríte, sme pripravili prepis uvedeného rozhovoru. Poďme sa teda naň bližšie pozrieť.


No a tu je prepis a preklad uvedeného videa do slovenčiny:

Dr. Ben Johnson: Napísal som knihu pre ženy pod názvom Tajomstvo múdrosti o zdraví poprsia (The Secret of Health Breast Wisdom) pretože my, lekárska komunita, spôsobujeme ženám rakovinu tým, že od nich požadujeme vyšetrenia na mamografe.

Mamografy spôsobujú rakovinu. Bodka. Mamografy nie sú pre ženy zdravé a nemali by sa preto podrobovať tomuto vyšetreniu. Je to nad slnko jasnejšie, bolo to dokonca publikované aj v odbornej literatúre.

Napriek tomu, keď dnes žena navštívi svojho gynekológa alebo rodinného lekára, bude sa jej toto vyšetrenie obrazne povedané „tlačiť dole krkom“. Bude vystavená silnému nátlaku, aby šla na mamograf, ktorý jej môže privodiť rakovinu prsníka.

Mamografy životy nezachraňujú. Ak naň pôjdete, máte o 4% vyššie riziko úmrtia. Po každom mamografe. Bodka.

Ty Bollinger (reportér): Takže skríningová technika, ktorú používame, v podstate primárna metóda na detekciu rakoviny prsníka, rakovinu v skutočnosti sama spôsobuje?

Br. Ben Johnson: Bez pochýb. Mamograf je hrozný test. Pripučenie ženského prsníka a jeho následné ožiarenie rakovinu vyvolávajúcou radiáciou – je to tak necitlivé. A nepresné. Pre ženy pod 50 rokov to má presnosť niečo okolo 52%. No a 52 je dosť blízko k 50.

Ty Bollinger: Aha…

Dr. Ben Johnson: Čiže je to tak pol na pol. To znamená, že polovici žien, ktoré majú rakovinu prsníka, ju mamograf neodhalí. Ide o hrozne zlý test. A pritom existujú oveľa lepšie a presnejšie testy.

Napriek tomu sa ženám neustále tlačia mamografy. A navyše, tento hrozný test ešte aj spôsobuje rakovinu.

Ty Bollinger: A k tomu rakovinu ani neodhalí. Teda odhalí, ale len v 50% prípadoch. Hovorili ste ale, že existujú lepšie možnosti skríningu. O aké metódy sa jedná?

Dr. Ben Hohnson: No, v podstate existujú dve lepšie možnosti. Keď máte v prsníku hrčku, teda ak si myslíte, že tam niečo máte, tak ultrazvuk je výborný. Ide o test anatómie, podobne ako aj mamograf je test anatómie. Aj magnetická rezonancia je test anatómie. Preto, ak si nájdete hrčku, potom potrebujete test anatómie.

Ultrazvuk dokáže hrčku zaznamenať a dokáže tiež vidieť jej konzistenciu. Vie zamerať, kde sa v nej nachádza vápniková usadenina. A tiež vidí prietok krvi, pretože nádory sa vyznačujú vyšším prísunom krvi.

Presnosť ultrazvuku je približne 80%, čiže oveľa viac ako u mamografu. A citlivosť je tiež vyššia.

Ak však ide o prevenciu, tak pre ňu v podstate existuje len jeden prístroj a tým je termograf. Ide o infračervenú kameru. Teda nič sa nedotýka ženského tela. Nič prsník nepučí a ani tu nie je žiadna rakovinu vyvolávajúca radiácia.

Tak, ako tu my teraz sedíme, vyžarujeme do okolia tepelnú energiu v pásme infračerveného spektra elektromagnetického žiarenia. Ľudovo povedané „sálame teplo“. Elektromagnetické spektrum je od rádiových vĺn, cez mikrovlny, infračervené vlny, viditeľné a ultrafialové svetlo až po röntgenové lúče.

Infračervené spektrum naše oči nevidia, no kamera ho dokáže zachytiť (vyskúšajte diaľkovým ovládačom svietiť do kamery vášho mobilu a uvidíte svetlo, ktoré voľným okom nevidíte).

Armáda však vyvinula oveľa citlivejšie infračervené kamery, aby dokázali vidieť v noci pohybujúce sa telá nepriateľských vojakov, ktorí produkujú (sálajú) do okolia teplo.

Ty Bollinger: Myslíte tým kamery na nočné videnie?

Dr. Ben Johnos: Áno, presne tak. Kamery na nočné videnie sú infračervené kamery. A presne rovnaký princíp využívame aj v medicíne na detekciu horúcich bodov v prsníkoch.

Pozrite sa, dlho predtým, než v prsníku vznikol nádor, boli v ňom rakovinové bunky. Možno 8 až 10 rokov skôr, ako sa vyformoval z buniek nádor, začali v prsníku rásť rakovinové bunky.

Najprv ich bolo 2, potom 4, 16, 128, atď. Trvá približne 8 rokov, než nádor narastie do veľkosti 1 cm, keď to vie zaznamenať mamograf alebo ultrazvuk. Bohužiaľ, to je už príliš neskoro, pretože 1 cm nádor obsahuje približne 1 miliardu rakovinových buniek.

Keď sa dostanete na číslo jednej miliardy, rakovina sa už medzitým stihla rozšíriť do lymfatického systému a krvou rozosieva rakovinu aj do ostatných častí tela.

No a to aj jedným z dôvodov, prečo mamografy nezachraňujú ľudské životy. Vôbec totiž nejde o skoré odhalenie rakoviny. Ide o ďalšie z klamstiev, ktoré oni už dlho šíria: „Skoré odhalenie zachraňuje životy. Choďte na vyšetrenie mamografom“.

Ty Bollinger: To máte pravdu.

Dr. Ben Johnos: Ono tá veta je pravdivá, skorá detekcia naozaj zachraňuje životy. Akurát, že mamograf nie je skorá detekcia. Takže v krátkosti povedané, mamografy spôsobujú oveľa viac rakoviny prsníka, než ju detekujú.

Oproti mamografu, dnešné vysoko citlivé infračervené kamery dokážu zachytiť rakovinu v oveľa skoršom štádiu.

Rakovinové bunky majú totiž zrýchlený metabolizmus a teda produkujú aj vyžarujú viac tepla než zdravé bunky. Infračervená kamera dokáže toto teplo zachytiť už vo veľmi skorých štádiách, niekoľko rokov skôr než mamograf.

A tiež, ako som už spomenul skôr, infračervená kamera, čiže termograf, nič nevyžaruje, len zachytáva. Preto je to úplne bezpečné vyšetrenie.

Ženy by z uvedených dôvodov mali uprednostniť vyšetrenie na termografe pred mamografom. Môže im totiž zachrániť život. A to doslova. Bodka.

Zdroj: Video – Mammograms Cause Breast Cancer

***********************************************************************************************

Prečo je jód taký dôležitý.

http://www.badatel.net/zatajovana-pricina-rakoviny-o-ktorej-nechcu-aby-ste-vedeli/

****************************************************************************&

Niečo o morfologickom a energetickom poli ľudí a Zeme

Citáty:

 

 

**************************************************************

GlaxoSmithKline sa vyhráža stránke Sloboda v očkovaní

GSK vakcíny a očkovanieIde do tuhého: Prehnitá štátna a korporátna moc už neútočia len na zdravie vás a vašich detí, ale aj na slobodu slova!

Farmaceutická firma GlaxoSmithKline sa v súčasnosti prostredníctvom listu od svojich právnych zástupcov vyhráža stránke slobodavockovani.sk a pánovi Ing. Mariánovi Fillovi súdnymi žalobami.

Predmetom sporu má byť článok v časopise ZEM & VEK s názvom Povinné očkovanie – Fašizmus v zdravotníctve?

Na uvedený výhražný list bola firme GSK zaslaná odpoveď uverejnená v článku GSK žiada ospravedlnenie za článok.

Naša stránka v tomto spore plne podporuje snahy Ing. Mariána Filla a jeho stránky, ktorá je zameraná na oboznamovanie verejnosti s rizikami očkovania a špinavosťami štátnych a korporátnych subjektov, ktoré sa v tejto oblasti dejú za oponou, často ukryté pred zrakmi verejnosti.

Sami máme skúsenosti s vyhrážaním sa súdnymi žalobami a dokonca trestnými oznámeniami od subjektu akým je neužitočná a pre spoločnosť zbytočná Liga proti rakovine.

Problematike vakcín sa čiastočne venujeme aj na našej stránke. Čo sa týka firmy GlaxoSmithKline, tak aj o nej sme už párkrát písali. Nedá nám preto sa k tomuto incidentu nevyjadriť.

Komentár Kampane za pravdu v medicíne

Pozrime sa najprv, ktože je to tá firma GlaxoSmithKline. Ide o jednu z najväčších svetových farmaceutických firiem zamestnávajúca takmer 100 000 ľudí vo vyše 100 krajinách sveta.

Pôvodne pochádza z Veľkej Británie, no dnes patrí medzi naozaj globálne firmy bez koreňov v jednej konkrétnej krajine. Napríklad jej hlavné sídlo pre vakcíny sídli v Belgicku.

V odpovedi Ing. Mariána Filla je uvedené, že táto firma má obrat vo výške 3 násobku štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Ak si uvedomíme, že pre 100 tisíc zamestnancov je na rozdelenie 3 krát viac peňazí ako pre 5,5 miliónov obyvateľov Slovenska, potom musí byť každému zrejme o aký profitabilný biznis sa jedná. Samozrejme obrat nie je priamo zisk vlastníka alebo príjem zamestnanca, ale úzko s nimi súvisí.

Všetci vieme, že peniaze a moc korumpujú. Pri takýchto veľkých peniazoch, aké sa točia vo farmaceutickom biznise teda nie je prekvapivé, že farmaceutické firmy sú schopné pre udržanie a navyšovanie svojich ziskov schopné takpovediac všetkého.

Existujú nespočetné prípady dokázanej korupcie a neetických, niekedy dokonca nelegálnych praktík týchto firiem.

GSK a rekordná pokuta 3 miliardy dolárov

Tuto sa žiada spomenúť rekordnú pokutu udelenú práve firme GlaxoSmithKline v roku 2012, o ktorej sme informovali aj v článku Top 10 najväčšie pokuty pre farmaceutické firmy.

Vo svojom liste od právnikov sa táto firma oháňa údajným poškodeným dobrého mena. Ja sa pýtam: „Aké dobré meno môže mať spoločnosť, ktorej bola udelená pokuta vo výške 3 miliardy amerických dolárov za protizákonnú propagáciu liekov, zľahčovanie ich rizík a za dokázané podplácanie lekárov?“

Nehanbí sa takáto firma vôbec vysloviť slová ako „dobrá povesť“? Zrejme nie.

Veď ako všetci dobre vieme, pokiaľ ide o peniaze, respektíve veľké peniaze, tak tam na nejakej morálke nezáleží. Prvoradý je zisk pre akcionárov a odmeny pre vrcholových manažérov.

GSK pokutovaná za nelegálne pokusy na deťoch a 14 usmrtení

Niekedy sa tieto firmy dokonca nezastavia ani pred tým najhorším – usmrtením iného človeka. Áno, myslíme to doslova. Táto firma s „dobrou povesťou“ v rokoch 2007 a 2008 prevádzkovala v Argentíne nelegálne pokusy s rotavírusovými vakcínami na predčasne narodených deťoch.

Výsledok?

14 detí pri týchto nelegálnych experimentoch zomrelo. Následne argentínsky súd firmu GSK za ich zločiny odsúdil. Bohužiaľ trest bol príliš mierny. Za každé usmrtené dieťa musela firma zaplatiť pokutu len približne 5714 Eur.

Viac podrobností o tejto udalosti sa môžete dočítať v článku Firma GSK pokutovaná za nelegálne experimenty s vakcínami, ktoré usmrtili 14 detí.

Takže sa opäť pýtam: Kde je tá „dobrá povesť“ firmy, ktorá podobne ako fašisti v koncentračných táboroch robili neľudské pokusy na ľuďoch? U firmy GSK dokonca na bezbranných predčasne novonarodených deťoch?!

Korporácie, štát a fašizmus

Och áno, aby som nezabudol. Jednou z vecí, ktorú túto firmu tak strašne pobúrilo v článku Ing. Mariána Filla, bolo spomenutie slova fašizmus v tom istom článkom ako meno ich spoločnosti.

Pričom pán Fillo len použil definíciu pojmu fašizmus znamenajúci prerastanie štátnej a korporátnej moci. Ako však vidíte, existujú indície nielen o všeobecnom vzájomnom prerastaní týchto dvoch subjektov, ale aj ich samotné kroky voči ľudom sa v mnohých črtách na fašizmus podobajú.

Ako inak si možno vysvetliť nelegálne a neľudské pokusy na deťoch?

Nie je to presne to isté čo robil neslávne známy nacistický doktor Josef Mengele?

Čo má na tejto udalosti s nelegálnymi pokusmi na deťoch najviac zarmútilo bol fakt, že firma GSK z toho vyviazla len naozaj veľmi mierne. Za činy, ktoré sa dajú charakterizovať ako zločin proti ľudskosti, museli zaplatiť len pokutu a aj to v smiešnej výške.

 

V roku 1973 bol izraelským komandom dolapený a následne popravený muž, o ktorom sa pôvodne domnievali, že by mohol byť ukrývajúcim sa Mengelem. Napokon vysvitlo, že sa jednalo o iného člena nemeckej SS.

Dopadnú jedného dňa rovnako aj predstavitelia farmaceutických firiem dopúšťajúci sa podobných zločinov? Alebo budú až do konca života dostávať miliónové renty, odpočívať na plážach v Karibiku a rehotať sa celému svetu do tváre?

U nacistov často trvalo aj desaťročia,  kým ich spravodlivosť dobehla. Veríme, že sa spravodlivosti za svoje konania raz dočkajú aj títo novodobí zločinci v oválnych kanceláriách ich oceľovo-sklenených palácov!

Ako ďalej? Bojkot sa zatiaľ zdá jediným riešením

Doba dnes ešte nedozrela na to, aby došlo k spravodlivému vysporiadaniu sa s týmito neľudskými a niekedy dokonca vražednými korporáciami. Naopak, namiesto brania ich na zodpovednosť, sú to ony, ktoré sa ešte vyhrážajú pri poukazovaní na ich činy.

Využívajú svoju finančnú silu nielen na korumpovanie predstaviteľov štátu, ale aj na šikanovanie novinárov a publicistov. Toto je proste neakceptovateľné!

Čo teda môžu bežní ľudia ako vy alebo ja urobiť proti tejto svojvôli a bezcharakternosti?

Zatiaľ jedinou schodnou cestou sa javí bojkot takýchto firiem. Pred nejakým časom sme aj na našej stránke zverejnili výzvu na jej bojkotovanie nekupovaním ich výrobkov. Tuto je uvedený článok: Výzva k bojkotu firmy GlaxoSmithKline (GSK) a jej výrobkov.

V článku sú vymenované názvy všetkých produktov, ktoré táto firma na slovenskom trhu predáva. Odporúčame si tento zoznam vytlačiť a pri každej návšteve lekárne sa ubezpečte, že nekupujete niektorý z jej produktov.

PDF formát vhodný pre tlač si môžete stiahnuť aj tuto: Produkty GSK

V prípade, ak vám lekár predpíše liek od firmy GSK, poproste ho, aby vám predpísal nejaký náhradný liek s tými istými účinnými látkami. Prípadne poproste lekárnika, aby tak urobil on, keď ste si to všimli až neskôr.

Úplne najlepším riešením by bolo nebyť chorý alebo nájsť prírodné alternatívy k chemickým liekom.

Niekedy to samozrejme nemusí byť možné. V takom prípade sa teda usilujte aspoň o lieky od iných firiem. Najlepšou voľbou sú generiká, keďže ani o ostatných veľkých farmaceutických firmách si nerobíme žiadne ilúzie.

Výzva:

Prosím šírte túto správu  medzi svojich známych, či už emailom alebo zdieľaním na sociálnych sieťach pretože je dôležité, aby sa o praktikách firmy GSK dozvedelo hoc aj celé Slovensko.

Ak toto čítate vlastníci iných spriaznených internetových stránok, prosím dajte to do pozornosti aj vašim čitateľom. Tento článok je možné kopírovať a publikovať bez obmedzení. Ďakujeme!

Súvisiace články

*********************************************************************************************

http://nedejmesiprirodu.cz/

Iniciativa proti institucionalizaci přístupu k rostlinným léčivým zdrojům v EU

V posledních 10 letech přijal Europarlament větší počet nařízení a směrnic, které ve jménu tzv. "ochrany spotřebitele" zásadně omezí a zčásti už omezují léčivé rostliny v každém členském státě EU.

Cílem iniciativy Nedejmesipřírodu.cz je oslovit české zákonodárce, odbornou i laickou veřejnost a upozornit na nerozumnost této protibylinné legislativy, na její negativní dopad na zdraví a na obrovské ekonomické škody, které tato legislativa napáchá.

Cílem naší snahy je vytvořit smysluplný a právně relevantní postup (petice, europetice, nebo ústavní stížnost), který získá potřebnou podporu veřejnosti a kterým se veřejný názor promítne do praxe – konkrétních zákonných a systémových změn chránících právo na neinstitucionální přístup k léčivým rostlinám a přírodě obecně. Chceme získat podporu co nejširší části veřejnosti a následně také podpisy pro finální dokument. Máme zájem o názory nezávislých odborníku jako argumentační podklad pro politiky. Chceme pomoci, aby se výrobci, prodejci i zákazníci obeznámili se skutečným stavem této věci a domluvili se na společném postupu.

Odborným garantem výzvy je prof. Ing. Pavel Valíček, DrSc
(předmluva prof. Valíčka k výzvě Nedejme si přírodu)

*****************************************************************************************

Antikoncepcia pre mladých je zverstvo, tvrdí česká gynekologička
Dnes Autor: Alex Berger, Diva.sk, OnaDnes.cz, Foto: iDnes.cz, Diva.sk 
Zdieľať na: 
Česká gynekologička Helena Máslová je u našich západných susedov tak trochu rebelkou. Pri výkone svojej profesie 
totiž odmieta riadené pôrody, nastrihávanie, no hlavne vyjadruje veľký nesúhlas s masívnym predpisovaním 
hormonálnej antikoncepcie.

Helena Máslová (Foto: Dalibor Puchta, iDnes.cz)
Táto doktorka sa v Česku stala priekopníčkou psychogynekológie. Jej názory sa stretávajú s mnohými nesúhlasnými
 reakciami, no mladá doktorka si stojí za svojím a pre niektorých kontroverzné vyjadrenia podkladá argumentami.
 Sama je matkou troch detí.
Ako uviedla pre magazín OnaDnes.cz, všetko začalo, keď hľadala pre seba vhodnú anikoncepciu. "Zistila som, že 
webová stránka antikoncepce.cz je vlastne reklamná plocha výrobcu, že piliérom farmaceutického priemyslu sú 
antidepresíva a tiež hormonálna antikoncepcia. O HAK sa hovorilo len v superlatívoch, no jej negatíva sa ignorovali. 
Odborníci však o tom vedeli svoje. Napríklad mi jeden skúsený chirurg, ktorému som asistovala pri operácii čriev, 
povedal: ´Dobre sa pozrite, kolegyňa, aká je táto maternica presiaknutá. Presne tak vyzerajú maternice žien, ktoré 
užívajú hormonálnu antikoncepciu´." 
Doktorka Máslová však problematiku nevidí čierno-bielo. Sama priznáva, že v ojedinelých prípadoch môže byť 
hormonálna antikoncepcia jediným riešením zdravotného problému. Ako protiklad však uvádza aj to, že HAK sa dnes
 masovo predáva komukoľvek, bez brania na zreteľ zvyšujúci sa počet nádorových ochorení prsníkov, ktoré 
spôsobujú práve hormóny, a tiež zvýšený počet nekojacich matiek. 
Posledným zásadným ukazovateľom je fakt, že ženy hormonálnou antikoncepciou oslabujú svoju prirodzenú 
schopnosť otehotnieť. A tak sa neraz stáva, že vo veku okolo tridsiatky, keď chcú počať, musia svoje telo zaťažovať
 ďalšou dávkou hormónov, aby sa im to vôbec podarilo.

Za najväčšie zverstvo považuje práve podávanie hormónov mladým dievčatám, bez akejkoľvek diskusie o možných
 rizikách: "Najväčším zločinom je podávanie HAK mladistvým. Slečna mala niekoľkokrát nepravidelnú menštruáciu, má
 akné, tak jej predpíšeme pilulky. Podávané hormóny vyradia z činnosti jej vlastný systém a nahradia ho cyklom s 
pseudokrvácaním. Presne tieto dievčatá sú typickými kandidátkami na neplodnosť a stretávam sa s nimi vo svojej 
ordinácii. V pätnástke začne s antikoncepciou, v dvadsaťosmičke ju vysadí, v tridsiatke sa lieči na neplodnosť a o
 ďalšie dva roky ide na umelé oplodnenie," opisuje skutočnosti z praxe lekárka.
Máslová okrem iného hovorí aj o iných nepriaznivých vplyvoch HAK, o ktorých už na našich stránkach písala doktorka 
farmácie Mirka Radovská. Rovnako ako Radovská, tak aj Máslová upozorňuje na nezanedbateľné riziko trombózy, pri 
užívaní hormonálnej antikoncepcie. 
V článku Dajte pozor, antikoncepcia vás môže stáť aj život, si môžete pozrieť všetky riziká, ktoré sú s užívaním
antikoncepcie spojené a práve kvôli veľkej lobby a objemu peňazí, ktorý sa v tomto odvetví farmaceutického 
priemyslu točí, sa o nich veľmi často nehovorí.
Viacero záujmových skupín sa pokúšalo aj na Slovensku pretlačiť hormonálnu antikoncepciu do zoznamov liekov, 
ktoré by mali byť preplácané zdravotnými poisťovňami. Postoj Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky je
 však pri tejto téme neoblomný a dáva za pravdu odborníkom:

"Antikoncepcia ako kontraceptívum nie je ani liek na záchranu života, ani na vyliečenie choroby. Dnes ju zdravotné 
poisťovne preplácajú pacientkam, ktorým ju zo závažných zdravotných dôvodov predpíše lekár. Antikoncepcia 
indikovaná zo zdravotných dôvodov je teda hradená zdravotnými poisťovňami," povedala pre magazín Diva.sk 
hovorkyňa rezortu Katarína Zollerová.
Gynekologička Máslová vidí riešenie v neskoršom začiatku sexuálneho života. "Prednášam sexualitu na gymnáziu a 
snažím sa tým sedemnásťročným slečnám vysvetliť, že nie je sa kam náhliť, že ta panenská fáza má niečo do seba a 
že nie je sa za čo hanbiť – skôr naopak. Ideálne by bolo, keby sa obnovila prestíž tej latentnej fázy sexuality, kedy si
môžu užívať jeden druhého bez toho, aby niesli zodpovednosť za pohlavný život," dodáva Máslová.
Doktorka sa napokon vyjadrila v rozhovore aj k problematike pôrodu v rôznom prostredí, nastrihávaniu hrádze 
počas pôrodu a tiež k prístupu pôrodníkov k pacientkám.
Článok bol pripravený v spolupráci s magazínom OnaDnes.cz, celý rozhovor s gynekologičkou si môžete prečítať 
TU>>
******************************************************************************************************************************

Zloděj jménem hormonální antikoncepce
945760_588049997895275_31771753_n.jpg

Farmaceutický průmysl se nás snaží přesvědčit, že když matka příroda tvořilajinak dokonalé ženské tělo, u hormonálního systému udělala někde chybu. Jak jinak si vysvětlit, že jako jedna z výhod hormonální antikoncepce je uváděno i to, že žena pak nebude menstruovat, ovulovat, nebude trpět menstruačním syndromem, zlepší se jí pleť, zkrátka že hormonální antikoncepce konečně uvede ženské tělo do řádu a harmonie.
Pokud ale matka příroda přece jen chybu neudělala a s každou fází ženského cyklu měla nějaký záměr, pak se na hormonální antikoncepci lze také dívat jako na lupiče století. Žena sice neotěhotní, ale otázkou je, čím vším za to zaplatí. Takže pojďme se společně podívat na to, o co všechno zloděj jménem hormonální antikoncepce ženské tělo, ale také duši, okrade...

Ovulace - nejerotičtější parfém na světě
První věc, o kterou nás hormonální antikoncepce připraví, bude ovulace. Z vejcovodu se neuvolní vajíčko, které by mohlo být následně oplodněno, takže se žena stává vlastně neplodnou. Ale o to přece jde, můžete namítnout. Problém spočívá v tom, že když má žena své "plodné období", je plodná na všech úrovních svého života. Nejde jen o to, že je schopna zplodit nový život, ale je schopna ho vdechnout i všem svým novým nápadům, projektům, záměrům i kontaktům. V tomto období totiž žena září. Je plna nadšení a chuti začínat nové věci. A není divu, že to z ní okolí cítí. Obzvláště muži byli od přírody vybaveni speciálními radary, aby přesně vycítili, kdy má žena své plodné dny. Každý muž je vybaven instinktem zachovat svůj rod, a proto také podvědomě hledá svoji Bohyni plodnosti, která by mu darovala potomka. Pokud ovšem všude naráží na ženy bez ovulace, musí být nutně trochu zmaten. Tím nechci říci, že hormonální antikoncepce nemá své místo na světě, jen je třeba si dobře rozmyslet důvody, z jakých je užívána. Pokud ji žena užívá například preventivně, v očekávání, že co nevidět potká prince na bílém koni, pak se tento postup může stát tak trochu kontraproduktivním. Ovulace je totiž ten nejerotičtější parfém na světě, který dokáže přivábit muže, jako světlo rozsvícené lampy láká noční motýly. Zároveň v době ovulace je i ženin čich vybaven zvláštní schopností vybrat si partnera, který svým genetickým vybavením zajistí početí zdravého plodu bez genetických vad. V neposlední řadě má žena největší touhu se milovat právě v období ovulace, kdy je nejvíce smyslná, vášnivá a krásná. Zdá se tedy, že příroda vše promyslela do nejmenšího detailu a je tedy na nás, ženách, jak lehce se své energie Bohyně plodnosti vzdáme...

"Premenstruační syndrom" aneb hněv Bohyně Kálí
Další věcí, o kterou nás hormonální antikoncepce oloupí, alespoň podle názoru většiny gynekologů, by měl být premenstruační syndrom. Už jen slovo syndrom může v ženách vyvolávat pocit, že je s nimi něco v nepořádku. Místo označení premenstruační syndrom proto raději používám označení "hněv Bohyně Kálí". Bohyně Kálí je hinduistická Bohyně, vyobrazovaná se dvěma páry rukou, přičemž v jedné drží meč, kterým nemilosrdně odsekává vše, co je již mrtvé, nepotřebné, zastaralé, aby vytvořila prostor něčemu novému. A právě tak často jedná žena v období před menstruací. Možná i proto je v tomto období pro muže tak trochu děsivá. Pokud si váš manžel beztrestně v posledních třech týdnech házel ponožky na zem a nepomáhal vám tak, jak by měl, může si teď být jist, že to náležitě schytá. Žena si v tomto období dokáže zjednat pořádek ve svém okolí. Nebojí se jít do konfliktu, vyjádřit všechny své potřeby, potlačené emoce, všechen svůj hněv, který se v ní nahromadil. Přestože tak někdy nečiní právě harmonickým způsobem, pro její duši je to proces očistný a potřebný.
A i když by manželé a partneři byli často asi radši, kdyby hněv Bohyně Kálí dokázala zastavit nějaká kouzelná pilulka, i pro ně je to do jisté míry očista. Vzduch se pročistí, vše co nebylo vyřčeno je na světě, a muž se může těšit, že v další fázi, která nastane za pár dní, bude jeho ženuška klidná jako beránek...

Menstruace - nejvýznamnější očistný proces v životě ženy
Další zásadní věcí, o kterou nás hormonální antikoncepce připraví, bude menstruace. Ženy, které užívají antikoncepci 21 dní a poté na 7 dní vysadí, sice menstruují, ale nejedná se o menstruaci v pravém slova smyslu. Jedná se o tak zvanou pseudomenstruaci, ke které dochází v důsledku poklesu hormonální hladiny a která je tedy pro ženské tělo naprosto neužitečná. Na rozdíl od skutečné menstruace při ní totiž nedochází k žádné očistě fyzické, natož mentální. Při skutečné menstruaci ženino tělo opouští neoplodněné vajíčko, ale hlavně vše nepotřebné, co se za uplynulý měsíc nashromáždilo v děloze. Děloha, která je srdcem ženství, se tak očistí, omládne a je připravena, čistá a svěží, vstoupit do nového lunárního cyklu. Je pochopitelné, že se žena v průběhu menstruace cítí unavena. Vždyť tělo pracuje na plné obrátky, aby se očistilo jak na fyzické, tak na mentální úrovni. Podle tradiční čínské medicíny je menstruace silně spojena s našimi játry a tedy i naším hněvem, který s játry souvisí. A tak s prvním dnem menstruace odchází nejen neoplodněné vajíčko, ale i všechen hněv a negativní emoce, které se v ženě nahromadily. Důvod, proč se ženy tak snadno vzdávají své menstruace, je asi celkově negativní postoj, který k ní společnost chová. Menstruace se bere jako něco omezujícího; něco, o čem je nevhodné mluvit; něco, za co je třeba se spíše stydět. A přitom právě z menstruace si žena může udělat krásný rituál. Pokud se naučí vnímat, že toto období patří jen jí, že má právo se v tomto období hýčkat, rozmazlovat, naučí se zvolnit své tempo a vnímat očistný proces, který v jejím těle probíhá, pak brzo vycítí, že menstruace není její nepřítel, ale naopak spojenec číslo jedna.

V některých domorodých kmenech v Jižní Americe dodnes existují takzvané lunární chýše. Ženy, které v danou chvíli menstruují, se do ní na 4 dny odeberou a v chýši se věnují jen samy sobě. Meditují, zpívají, sdílejí své naděje a sny s ostatními ženami, hýčkají své tělo, aby se po skončení menstruace vrátily plné síly a energie do běžného života. Možná, že kdyby i v naší společnosti existovaly podobné "lunární chýše" a vzájemná podpora žen při menstruaci, pak by ženy dokázaly mnohem lépe ocenit dary, které jim přináší...
Konec statných mužů v Čechách

Zkuste si doma udělat malý experiment. Zeptejte se svého manžela či partnera, zda by v případě, že by na trhu existovala hormonální antikoncepce pro muže, která by je učinila dočasně neplodnými, zda by takovou antikoncepci byli ochotni užívat. U většiny z nich se na tváři pravděpodobně objeví neskrývaný úlek, ba přímo zděšení, následované zklidněním poté, co si uvědomí, že nic takového na trhu neexistuje. Muži jsou na svou plodnost náležitě hrdí a na užívání čehokoli (snad kromě slivovice) si také moc nepotrpí. Bohužel antikoncepci užívají stejně, ať si toho jsou vědomi či nikoli. A to dokonce tu pro ženy. Čističky odpadních vod nejsou v současné době schopny z vody vyloučit zbytky hormonální antikoncepce, která se do ní dostává z moči žen. V našich vodách se tak nachází stále méně a méně rybích samečků, přičemž v samčí populaci žab se začínají objevovat jedinci, kterým rostou vaječníky. Čeští muži na tom zatím nejsou tak špatně jako žabáci, takže o vlivu ženské antikoncepce na jejich zdraví lze usuzovat pouze zprostředkovaně. Nicméně klesající plodnost mužů, rostoucí výskyt rakoviny prostaty a v neposlední řadě počet mužů na ulici, kteří chodí v upnutých růžových tričkách a v koupelně mají víc kosmetických přípravků než jejich partnerka, je alarmující.
Mým cílem nebylo soudit ani odsoudit hormonální antikoncepci. Pouze se domnívám, že pokud žena činí jakékoli rozhodnutí, které se týká jejího těla a její duše, měla by k tomu mít všechny dostupné informace. Protože pouze v tom případě je její volba opravdu svobodná. A tak, ať už se milé dámy, drahé Bohyně plodnosti, rozhodnete pro hormonální antikoncepci či nikoli, mějte vždy na paměti, že příroda stvořila Vaše tělo, se vším co k němu patří, jako dokonalé a krásné...

www.spokojenyzivot.net
Publikováno v časopisu Phoenix 10/2013

*********************************************************************************

! ASPARTAM JE JED !

14. dubna 2010 v 0:56 | http://karolinaloskotova.blog.cz |  Zdraví

CO ZPŮSOBUJE ASPARTAM:

poruchy endokrinního sytému, alzheimerovu nemoc, otrava methanolem, příznaky strachu, arthritida, astma, astmatické reakce, bolest břicha, problémy kontroly cukru při diabetes, hyper- a hypo-glykémie, rakovina mozku, poruchy dýchání - těžkost, dušnost, pálení očí a v krku, bolesti při močení, bolesti svalů, křeče, vystřelující bolesti, necitlivost v nohách, svírání, závratě či nestabilita, bolesti hlavy, hučení v uších, záchvaty úzkosti, nesrozumitelné vyslovování (,,patlání" řeči), nejasné vidění, ztráta paměti, bolesti kyčelních kloubů, chronický kašel, chronická únava, deprese, průjmy, únava, extrémní žízeň, nebo hlad, těžké defekty plodu u těhotných žen, skleroza multiplex, Parkinsonova nemoc, kožní tuberkuloza projevující se lupomy (uzlíky - takové boule na hlavě), JE EXTRÉMĚ NEBEZPEČNÝ PRO DIABETIKY (kteří si tohle umělé sladidlo dávají místo cukru!!!!), zapříčiňuje OBEZITU (protože formaldehyd z aspartamu se hromadí v buňkách), poruchy prokrvení, vypadávání vlasů, poruchy srdce, vysoký krevní tlak, impotence, potíže při sexu, poruchy koncentrace, alergické reakce, stavy paniky, fobie, poruchy mluvy, infekční nemoci, záněty v krku, poruchy spánku, záchvaty připomínající epileptické záchvaty,svědění a poruchy kůže, otoky, včetně otoku očí, křeče svalů, postupná úplná ztráta zraku, nevolnost, zvracení, poruchy sluchu, pískání v uších, menstruační obtíže, změny cyklu, bolesti končetin, otoky končetin, změny charakteru osobnosti, poruchy polykání, ADH/ADHD u dětí, poruchy vidění, přibírání na váze, vodnatění organismu, neurologická onemocnění, prudké bolesti hlavy, dále byl při užívání aspartamu zjištěn 16x větší výskyt mozkových nádorů... a tento seznam ještě stále není ani zdaleka úplný.... na otravu aspartamem můžete i zemřít...

Díky aspartamu se již zřítilo pár letadel, protože piloti zničehonic oslepli, nebo dostali záchvaty... proto je u leteckých společností konzumace výrobků s aspartamem přísně zakázána. (Pilotům to řeknou, ALE VÁM NE!!!)

(seznamy příznaků pochází z německého časopisu ,,Raum und Zeit")

Z jedné studie vypracované za spolupráce s webovou stránkou www.aspartamekills.com:

,,V první řadě je třeba připomenout fakt, že pokud Američané napíší (vidíte? V Americe je z toho obrovský skandál a tady o tom nikdo neví!!!!), že něco bylo podrobeno vědeckénu výzkumu, pak to byl opravdu tvrdý vědecký výzkum. Z našeho pohledu na nás stránka dýchla pocitem velké naléhavosti, protože jak známo, pokud se v USA něco závažného provalí na světlo světa, tak je z toho veliký skandál, protože skandály v USA vždy byly závažné. Sama stránka má 1000 návštěv denně, jak píše webmaster. A pokud se něco doopravdy provalí, tak to musí být věc velmi závažná, protože kde jinde, než v zemi neomezených možností je byrokracie ,,obor", který živí hodně lidí a má dostatečně dlouhé prsty na to, aby zastvila zárodky počínajícího skandálu. Zde evidentně nestačila.

Jednu věc však nelze popřít. Pokud si tisíce lidí stěžují na sladidlo aspartam, tak přimejmenším na něm nemůže být něco v pořádku. A pokud několik univerzit a lékařů nezávisle na sobě dojde ke stejným výsledkům, potom  to již na sto procent něco v pořádku není. A pokud sama velká FDA zveřejnila zdokumentovaných 92 symptomů, které vyvolává aspartam, tak na tom již zcela jistě něco bude. Otázkou zůstává, proč bylo povoleno něco takového přidávat do potravin. (!?!) Otázkou je, proč FDA schvaluje ročně léky, jejichž vedlejší účinky mohou být velmi nebezpečné... Mnohokrát se potvrdilo, že intituce FDA je institucí, jež slouží farmaceutickým a potravinářským lobby, které si za své úplatky mohou leccos dovolit. Typický příklad je aspartam.

Teď k otázce methanolu a formaldehydu.

Co se týče samotného aspartamu, tak ten se rozkládá již při 30°C (zde je uvedeno 30, ve skutečnosti je to už 29,4!) na jednotlivé složky. Tímto je urychlována absorbce methanolu.
Toto je pouze počáteční stupeň jeho rozkladu, dále se totiž přeměňuje na kyselinu mravenčí ( Přeměňuje se na
nefyziologickou D-formu kyseliny mravenčí - PRUDKÝ BUNĚČNÝ JED - vesmír je duální, proto tato kyselina je pravým opakem přírodní kys. mravenčí, která je dokonce léčivá.) a formaldehyd. (Formaldehyd je život ohrožující neurotoxin.)
EPA vydala následující stanovisko k methanolu v lidském těle:
..."Jeho maximální doporučená denní návka je 7,8 miligramu denně... Jeden litr dietní limonády obsahuje okolo 56 miligramů methanolu. ,,Vyznavači" aspartamu potom v průměru tímto přijmou více než 250 miligramů methanolu denně, čili zhruba 32x více než limit EPA." (umíte si představit, co to s vámi dělá?!?)

Nejznámější následek požití methanolu jsou problémy se zrakem. (Jediný lok této látky stačí k tomu, aby člověk během jediné vteřiny oslepnul!) Formaldehyd je známy karcinogen, zapřičiňující mimo jiné poškození sítnice, ovlivňuje replikaci DNA a způsobuje porodní defekty.(!!!!!)

Roku 1993 FDA vydala nařízení, kde se muselo na etikety sladidla NutraSweet uvádět, že nesmí být vystaven teplotám nad 30°C. (Jaká je tělesná teplota?!?!!!!)

O tři roky později, 27.června roku 1996 bylo toto upozornění samotnou FDA zrušeno a aspartam se mohl používat (beztrestně!!!) do všech pokrmů, včetně zahřívaného zboží. (!!!!!)

...Aspartam bude asi jen další smutnou kapitolou o úplatcích, zastírání pravd, podplácení a klamání všech spotřebitelů, mocnými potravinářskými lobby, které mají dost peněz na to podplatit i samotnou FDA, která je svým způsobem také zkorumpovaná...

Co se týče našeho bílého zlata (cukr), toto zlato je zlatem pro ty, kteří jej prodávají, nikoliv pro ty, kteří jej konzumují. Každý, kdo má zdravý selský rozum, si může uvědomit, že bílý cukr není nic jiného, než čístá sacharoza, která tělu nepřináší nic, jen bere vitaminy a minerály a narušuje hladinu cuku v krvi. Jediné, co je na ní příjemné, je sladká chuť. Ovšem v porovnání s aspartamem je vlastně neškodný.

A co diabetici, kteří cukr nemohou a kterým američtí lékaři nedoporučují konzumovat NutraSweet, protože vyvolává mnoho diabetických komplikací? (Ostatně ví toto Česká společnost diabetiků, která aspartam doporučuje?) (!!!!!)"

Vždyť existuje ječmenný a rýžový slad, ovocný cukr, med... a také rostlina Stevia, která je mnohem sladivější než samotný aspartam... ta je bohužel zakázaná... proč? Protože byste byli nedej bože zdraví... ale vždyť jim tady nejde o vaše dobro... pochopte to už konečně! Jde jim o jejich kapsy! - Aspartam je vedlejší produkt nějaké sračky.. to je přece mnohem levnější, než pěstovat Stevii, navíc tím podporují slavnou farmacii, která se na vašich nemocech přiživuje jako pijavice!!!

Aspartam byl jednu dobu v Americe používám jako biologická zbraň a dnes vám to cpou do jídla!!!!!

Dále budu pokračovat velice stručným výtahem z knihy ,,VÍM, CO JÍM - průvodce ,,Éčky" v potravinách":

,,Aspartam je syntetické sladidlo a látka zvýrazňující aroma. Byl objeven náhodně při vývoji léku na žaludeční vředy a v přírodě se přirozeně nevyskytuje. Aspartam by¨l považován za dokonalé umělé sladidlo a výrazně přispěl k rozmachu průmyslu nízkokalorických potravin. Látka je asi 180x sladší než cukr.

...je stabilní v pevném stavu, často se proto používá v sypkých a tabletovaných výrobcích (to jsou hajzlové, co?). Používá se jako stolní nízkokalorické sladidlo (stolní sladidlo IRBIS) a jako sladidlo v sypkých směsích pro výrobu nejen nízkokalorikých, ale i běžných nápojů (nápoj v prášku Tang). Setkáme se s ním ve žvýkačkách (Wrigley) a v jogurtech (Yoplait Light, Danone Vitalinea).

... Ve vysokých dávkách způsoboval aspartam neurotoxické účinky u hlodavců...

...Jedinci trpící vzácnou genetickou poruchou zvanou fenylketonurie se musí vyhýbat potravinám obsahujícím aspartam...

...Aspartam je spojován s rakovinou mozku, která se v západním světě vyskytuje stále častěji...

... Pozor, aspartam zvyšuje chuť k jídlu, i když se jedná o nízkokalorické sladidlo, které většina lidí používá ke snižování váhy. (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) Podle některých konzumentů jsou nápoje slazené aspartamem návykové. Tito jedinci jsou schopni vypít až 15 plechovek denně. U citlivých jedinců se po požití dietních limonád dostavují různé obtíže, například bolesti hlavy, či závratě, svědivé vyrážky a PORUCHY CHOVÁNÍ ( u dětí)."

Tato skutečnost je již několikrát ověřena...v německu byla žena, jejíž dítě bylo extrémě agresivní, neovladatelné a vše ničilo... po vysazení aspartamu po poradě s lékařem (asi jediný rozumný lékař na světě) se z něj stal hotový andílek, při opětovném podávání aspartamu se všechny dřívější účinky vrátily.

Dále... oficiální magazín amerického vojenského letectva uveřejnil v květnu 1992 následující text:

,,Účinky aspartamu i když je přijímán ve velmi malých dávkách, mohou v těhotenství postihnout plod. Poruchy s souvislosti s aspartamem se u lidí projevují už i při malých dávkách, obsažených v jediné žvýkačce.

...Fda neudělala a nedělá vůbec nic pro varování veřejnosti...

...Jak oznámil magazín OMNI (květen roku 1994): FDA schvaluje zabijácké drogy jako na běžícím pásu... 51% léků schválených právě Federální agenturou pro potraviny a léčiva představuje vážná rizika a může vyvolat nepříznivé reakce, vedoucí k trvalé invaliditě či úmrtí... na předepsané léky umírá každoročně 80-120 000 Američanů. Toto zvěrstvo souvisí jen s penězi a už nemá vůbec nic společného se zdravotnictvím. Monsanto vytěří ze svého toxického aspartamového dolu přinejmenším miliardu ročně. Za to si může a také kupuje mnoho úředniků! Proč FDA povoluje smrtící drogy? FDA totiž nepracuje pro lidi, ale pro průmysl."

Molekula aspartamu se skládá ze tří složek: kyseliny asparagové, fenylalaninu a metylalkoholu. Už při 30°C se začíná vysokou rychlostí rozpadat.

Náklaďáky naložené dietními limonádami stály v průběhu operace Pouštní bouře po celé týdny pod horkým arabským sluncem, a v důsledku toho si tisíce zdravých amerických mužů a žen po celé měsíce pochutnávalo na formaldehydovém koktejlu. Po návratu domů se u nich projevily příznaky choroby, nazývané ,,syndrom války v Perském zálivu"!

MSDA požadovala, aby byl aspartam v limonádách zákázán! To se ovšem nestalo a jakmile začaly cinkat pokladny, byly všechny námitky rychle zapomenuty.

Zásoby formaldehydu se ukládají v tukových buňkách, obvzlášť na kyčlích a stehnech. Od doby, kdy byl NutraSweet propuštěn na trh, epidemie obezity doslova explodovala! Chcete být pořádně tlustí? Pijte hodně Coly Lite! Později k tomu jako malý bonus můete dostat ještě cukrovku, oslepnout, podlehnout chronické únavě a nkonec příjde zubatá s kosou.

Radím všem pacientům s cukrovkou a hypoglykémií, aby se důsledně vyvarovali konzumace aspartamu!!! - zahoďte ta odporná sladidla a pěstujte na černo Stevii!

nervový chirurg, Russell Blalock ve své knize ,,Excitotoxins, taste that kills" (Excitotoxiny, chuť která zabíjí) píše: ,,U aspartamu mne vážně znepokojuje jeho souvztažnost s mozkovými, stejně jako pankreatickými, děložními a vaječníkovými nádory a skutečnost, že provokuje takové množství syndromů k nerozeznání podobných příznakům Alzheimerovy choroby." - Tohle mluví za vše.

!!!!!!Aspartam je nejsmrtelnějším toxinem v naší společnosti!!!!!!

Na všech výrobcích obsahujících aspartam by měla být následující výstraha:

POZOR! TENTO PRODUKT OBSAHUJE JEDOVATOU CHEMICKOU SLOUČENINU:

DRŽET MIMO DOSAH LIDÍ!

GENOCIDNÍ!

CO MŮŽETE UDĚLAT? - ŘÍKEJTE TO VŠEM!

Aspartam má mnoho názvů (zdokumentovaným je asi padesát, dnes už jich bude více), ale nejznámější a doufám že snad i nejpoužívanější jsou tyto:

Aspartam, Acesulfam K, Irbis, Sponful, NutraSweet, Fenylalanin, E-951, E-953 (pravdpodobně i E-954 a E-955.)

Dnes vás milí přátelé už tráví tímto jedem skoro všude, ale mohu vás alespoň varovat před:

Veškerými žvýkačkami, Znojemské okurky, některé marmelády, jogurty, stolní sladidla, některé majonézy, hořčice, saláty, vitaminové přípravky, ovoce a zelenina v sladkokyselém nálevu, některé druhy piv, včetně nealko, dětské preparáty...

Tento seznam samozřejmě není úplný, snad jen ještě jedna rada:
Pečlivě čtěte obaly, jakmile uvidíte aspartam, vůbec se nerozmýšlejte, okamžitě výrobek vraťte do regálu a koukejte si najít něco jiného...

******************************************************************************************

Farmaceutický priemysel a rakovina
Autor Magdaléna Nadzamová Dátum 11. Apríl 2012 

Vážení Slováci a Česi, myslím si, že toto je téma, ktorá sa týka každého z nás. 
Preto sa chcem s tými, ktorých to zaujme, podeliť o svoje skúsenosti. Rakovina, a
 to dokonca posledné štádium. Sama som na ňu skolabovala a to tak, že lieky ma 
doviedli až na hranicu smrti. Bolo mi po nich tak príšerne zle, že som ich odmietla
 brať a začala skúšať stravu. Mala som len 30 rokov a veľmi som chcela žiť, lebo 
som mala pocit, že som nič ešte v živote nič nedokázala. Viete, čo ma na tej 
“geniálnej” liečbe, ktorú na mne skúšali v jednej konkrétnej košickej nemocnici 
šokovalo? Že lekári ani nepripustili, že samotná zdravá vegetariánska strava može 
vyliečiť pacienta! Veď vo svete je známa napríklad Gersonova terapia, na Slovensku
 o nej vyšli dve knižky. Jednu napísala bývalá redaktorka BBC Beata Bishop, kniha
sa volá Je čas vyliečiť sa. Druhú vydalo vydavateľstvo Motýľ – Eleinin príbeh.
Vyliečila som som sa vegetariánskou stravou. Nielenže som sa vyliečila a žijem 13,
 5 roka od kolapsu, ale cítim sa podstatne lepšie ako v časoch pred chorobou. 
Upozorňujem, že bez liekov. Na toto upozorňujem hlavne preto, že chemické lieky 
imunitu ničia. Doktor Max Gerson, ktorý už nežije, tvrdil, že rakovina je porucha 
imunity, postihne orgán, ktorý je najviac oslabený a nestačí sa zamerať na chorý 
orgán. Je potrebné obnoviť imunitu a keď sa tá obnoví, tak telo si s nádorom podarí
 samo. Podľa jeho slov, nádory doporučuje odstrániť len vtedy, ak ohrozujú život 
pacienta. Inak nie, pretože odstránenie nádoru nič nerieši a neodstráni rakovinu.
 Samozrejme, pokúsila som sa vrátiť viackrát k bežnej strave, ale moj stav sa 
zhoršil tak, že som sa dobrovoľne naspäť vrátila k laktovegetariánskej strave. Po 2
 -3 rokoch som zistila, že po tejto strave sa cítim podstatne lepšie a nemám už 
najmenší dovod sa vrátiť k bežnej strave. Prestala som byť pravidelne unavená, 
zmizli rozne zdravotné neduhy…
Strava zabrala a aj dnes sa takto stravujem, lebo mi to veľmi chutí. Zo začiatku 
som jedla tieto kombinácie jedál - dopoludnia bežne dostupné ovocie (pomaranče, 
banány, jablká, kivi, ananás, hrozno, melóny…podľa sezóny a financií). Samozrejme,
 aj ja som neraz v situácii, že peňazí je málo, tak zjem 1-2 jablká ráno miesto 
raňajok. Fantasticky to čistí telo a dobije baterky na prácu. Popoludní čerstvá 
surová zelenina (mrkva, červená repa, uhorka, paradajky…tiež podľa dostupnosti a 
financií) plus zemiaky alebo ryža alebo nejaké pečivo. Červená repa je veľmi 
kvalitná zelenina, ktorá mne osobne veľmi pomáha. Teraz, po rokoch sa stravujem 
voľnejšie, ale laktovegetariánsky. Mám rada aj sladké, takže často pečiem, ale 
jednoduché koláče, napríklad bábovku. Koláč si dávam ako samostatné jedlo. Prípadne
 k tomu zeleninu. Naučil ma to kamarát a spočiatku sa mi to zdalo nezmyslom, potom 
som zistila, že to fakt pomáha tráveniu. Sú to bežné princípy delenej stravy, 
nevymyslela som nič nové. Akurát že to pomáha i na rakovinu, dokonca ju vylieči.
Samozrejme, chápem mnohých, ktorí mi budú tvrdiť, že bez mäsa a množstva chemických
 polotovarov a chemických liekov to nejde. S úplnou vážnosťou vyhlasujem, že mne je
 srdečne jedno, čo kto jedáva. Pre mňa za mňa, možte jesť aj klince, fakt mi to je
 jedno, mňa z toho brucho bolieť nebude. Našťastie nie som lekár a liečbou tejto 
diagnózy sa neživím a toto šírim dobrovoľne. Kto má tieto zdravotné problémy, má 
rakovinu, nech vie pravdu a nech sa sám rozhodne. Prečo by mu mali lekári vnútiť 
liečbu, o ktorej vedia, že je len strieľanie naslepo? Každý človek má právo na 
život a prečo má byť liečený sposobom, ktorý mu zničí imunitu a zomrie na následky 
chemoterapie a ožarovania, vedľajších účinkov liekov? Prečo? Lebo to zarába 
“niekomu” peniaze a prináša zisk! To, ak sa pacient vylieči len stravou, to nikomu 
zisk neprinesie. Prečo to chcem rozšíriť medzi ľudí? Lebo sama poznám zúfalstvo, 
to hrozné zúfalstvo, keď som sa dozvedela, že mám rakovinu, posledné štádium a nie 
je mi pomoci. Bola to hroza, akú si nikto z vás, kto to nezažil, nevie predstaviť.
 Toto nejde popísať slovami, ani pochopiť, pokiaľ to nezažijete. Dovolím si nahlas
 sa spýtať prečo nám lekári a farmaceutický taja, že táto choroba sa dá v pohode 
vyliečiť stravou, bez akýchkoľvek chemických liekov, chemoterapií, ožarovania. To
 znamená bez strašných vedľajších účinkov, ktoré väčšinu pacientov zničia. Často 
zničia tak, že pacient v hrozných bolestiach zomrie. Ja som mala hrozné bolesti po 
liekoch, po strave sa to postupne zlepšovalo. To si ani neviem predstaviť ako by 
som prežila hoci len malú dávku silnejších liekov, prípadne inej liečby: napríklad 
chemoterapie…
Trvalo mi 3 roky, kým som začala mať vnútornú istotu, že na rakovinu už neumriem. 
Istotu, že rakovina sa mi už nevráti. Na začiatku som neverila, že sa uzdravím 
natrvalo. Čítala som knihy o Gersonovej terapii, tieto pacientky tiež neverili, že
 sa im to podarí. Prepáčte za úprimnosť, ale neverím argumentom, že človek tejto 
liečbe musí veriť a že je to placebo efekt. To je nezmysel. Lebo na začiatku liečby
 tomu neverí nikto, že sa uzdraví! Neverila som tomu ja, neverili tomu ani 
Gersonové pacientky. V zúfalstve hľadali inú alternatívu akú núka moderná medicína,
 kde väčšina pacientov po ich liečbe zomrie a ešte je totálne zničená. Je to len 
otázka času a lekári sa tvária, že oni pacientom život predlžili. Naozaj? To na 
základe čoho toto tvrdia? Veď keď máte rakovinu, to neznamená, že behom pár dní, 
týždňov zomriete. Možte zomrieť, ak nezmeníte stravu a budete pokračovať v svojom 
životnom štýle: myslím tým zlá životospráva, lieky, cigarety, alkohol. Moja osobná 
skúsenosť je, že táto choroba je v pohode vyliečiteľná navždy.
Keď sa telo začne čistiť, tak prvé dva mesiace pre mňa neboli príjemné a bála som 
sa. Ale nezvracala som, mala som obrovskú chuť do jedla, sama som sa o seba 
dokázala postarať. V priebehu 2 mesiacov som podľa mojich vtedajších kolegov začala
 mať normálnu farbu na tvári. Predtým som bola veľmi bledá. No neboli to tie 
strašné vedľajšie účinky po liekoch, ktoré som v čase kolapsu zažila. Samozrejme, 
mnohí mi možu napísať, že nie som lekárka, nech do toho nekecám. Tak na to si 
dovolím povedať, že keď lekári budú vedieť liečiť a vyliečiť rakovinu, tak mi možu 
do toho kecať. Vyliečiť natrvalo ju nevedia, obrovské množstvo pacientov im na ňu 
zomiera a ešte ich tými chemickými liekmi utýrajú! Majú na to vobec právo? Ak majú 
právo, prečo chcú podpis od pacienta alebo u detí od rodičov? Prečo sa zbavujú 
zodpovednosti ohľadne tých pokusov na ľuďoch? Prečo nevinným ľuďom nedajú možnosť 
si vybrať aj inú liečbu? To sme pre lekárov len otroci, ktorí musia poslúchať? Mne
 možnosť rozhodnúť sa pre inú liečbu nedali, ani mi o nej nepovedali, že vo svete 
existuje. Preto som im musela tajiť, že ich geniálne rady nepočúvam, liečim sa po 
svojom a zaberá mi to. Nemala som síl sa s lekármi hádať, to sa hádali oni so mnou. 
Maródku na ktorú mám nárok, som potrebovala, preto som mlčala. Faktom je, že môj zdravotný stav sa zlepšoval. 
Treba si uvedomiť, že to je dlhodobé dodržiavanie zdravej výživy. Gersonova terapia doporučuje 2 roky, ja tu volnejšiu 
vegetariánsku stravu dodržiavam doteraz. Prečo? Lebo sa cítim lepšie. Moje konkrétne skúsenosti ako ma liečili na
 rakovinu popisujem vo svojom blogu na www.pravda.sk, blog popelka. Ak sa niekto diví, že v zdravotníctve 
nie sú peniaze, tak nech si pozrie, na aké nezmyselné vyšetrenia som chodila ja a poisťovňa to bez reptania 
preplatila. Boli to vyhodené peniaze!!!
To, čo mi podarilo, bola ťažká drina, ale rakovina je to najlepšie, čo ma v živote 
stretlo. Zmenilo mi to myslenie a prevrátilo mi to celý svet hore nohami, v pozitívnom zmysle.
O liečbe rakoviny je i film. Stojí za to ho vidieť, veľmi doporučujem, je tam veľa 
poznatkov, ktoré sa týkajú nás všetkých, aj zdravých. Možte si ho bezplatne stiahnuť 
na tejto adrese : http://ulozto.cz/xWmH42h/healing-cancer-from-inside-out-liecba-
rakoviny-zvnutra-cz-titulky-flv
Je tam zaujímavá informácia, že v USA je oficiálne dovolené liečiť rakovinu len 
chemickými liekmi, operáciou, chemoterapiou, ožarovaním. To sú terapie, ktoré 
prinášajú zisk farmaceutickému priemyslu. Ak lekár v tejto krajine doporučí 
alternatívnu liečbu, nielenže by mohol prísť o licenciu, ale mohol by skončiť vo 
väzení a dostať pokutu (tuším je to 10 000 dolárov, presné info vo filme). Tak 
tomu hovorím fakt demokracia!!!
Ďalšie zaujímavé odkazy,  uvádzam ich preto, že nie som jediná, ktorá to tvrdí, 
že mnohé lieky nie sú až tak dobré, ako si veľa ľudí myslí.
http://ulozto.cz/x6akAto/neziaduci-ucinok-smrt-john-virapen-preklad-sk-pdf,  
http://ulozto.cz/xS7C1KD/john-virapen-kult-liekov-kniha-zip
O skutočne špinavých praktikách farmaceutického priemyslu vyšli tieto dve knihy, 
ktoré sú voľne stiahnuteľné na týchto adresách. John Virapen je bývalý riaditeľ 
jednej z najväčších farmaceutických firiem na svete a má bohaté skúsenosti. O veľa
 veciach som tušila, sama som i mnoho zažila, ale to, čo tam konkrétne uvádza, je 
hnus a chamtivosť farmaceutických firiem bez hranic. Píše o vlastných konkrétnych 
skúsenostiach, z ktorých ma doslova mrazilo. Sú tam aj videá, lenže k tým som 
zatiaľ nenašla titulky. Keď to prezriem, možem doplniť pre záujemcov.
Skúsenosti ohľadne liečby rakoviny nájdete aj na stránkach www.badatel.sk, 
doporučujem si to záujemcom pozrieť. Popisuje tam jedna matka strašné skúsenosti s 
liečbou rakoviny u jej dieťaťa. To mi fakt bolo do plaču, čo si moderná medicína a 
páni doktori dovoľujú. Bohužiaľ to dieťa zomrelo. Túto strašnú liečbu, ktorú na ňom
 aplikovali by nevydržal nik!!!
Verte mi, že to ide a dá sa to navždy vyliečiť. Keď som to dokázala ja za tak 
ťažkých podmienok, tak to má šancu dokázať každý. Len musí chcieť. Ja možem 
komukoľvek ukázať cestu a povzbudzovať ho, no kráčať po nej musí sám. Vyliečiť sa 
može jedine sám. 
- celý článok nájdete na www.pravda.sk, blog popelka, prípadne krátené na www.dolezite.com. 

*******************************************************************************************

Rozhovor s dr. Russellem Blaylockem:

Pravda o aspartamu, glutamanu sodném a excitotoxinech

Mike: Jsem tu s dr. Russellem Blaylockem (viz. obr. dole vuprostřed vlevo) a rád bych se dozvěděl více o některých pokročilejších aspektech toho, na čem pracujete, dr. Blaylocku. Domnívám se, že čtenáři nějaké základní povědomí jak o glutamanu sodném tak o aspartamu mají, ale mohl byste nějak shrnout to, co jste doposud napsal o excitotoxinech?

Dr. Russell Blaylock: Existují tři knihy. První z nich je o excitotoxinech, „Excitotoxins - The Taste That Kills," (Excitotoxiny – chuť, která zabíjí), v pořadí druhá, ale podle data vydání nejnovější, je aktualizovaný dotisk paperbacku "Health and Nutrition Secrets That Can Save Your Life." (Tajemství zdraví a výživy, která vám mohou zachránit život).

A tou třetí je kniha
„Natural Strategies for Cancer Patients“ (Přirozené strategie pro pacienty s rakovinou), která je zacílena na výživovou léčbu rakoviny. I v ní jsou obsaženy některé informace o aspartamu a glutamanu sodném.

O excitotoxinech se zjistilo, že dramaticky pomáhají rakovinnému bujení a tvoření metastází. Jeden z vědců, který se excitotoxiny zabývá, ve skutečnosti zjistil, že když jsou rakovinné buňky vystaveny působení glutamátu, stanou se pohyblivějšími a tím urychlí tvorbu metastází nebo se rychleji šíří klasickým způsobem. U rakovinných buněk vystavených glutamanu sodnému se vyvinula pseudopodia (jakési výběžky, brvy) a buňky se začaly pohybovat skrz tkáně, což je pozorování odpovídající ranějším fázím rakoviny.

Když zvýšíte hladinu glutamátu, začne se zkrátka rakovina šířit jako lesní požár, a když hladinu glutamátu snížíte, či ho naprosto odříznete, rakovinné bujení se zpomalí.

Výzkumníci prováděli některé experimenty, při nichž pozorovali blokátory glutamátu zkombinované s některými běžnými lékařskými preparáty a postupy, jako například s chemoterapií, a dohromady to fungovalo skvěle. Účinnost těchto léčiv a postupů se tím výrazně zvýšila.

Mike: Neproběhl nedávno nějaký výzkum, který tohle všechno podporuje tím, že potvrzuje souvztažnost mezi leukémií a aspartamem?

Dr. Blaylock: Ano. Byla to italská studie a byla velice dobře vypracovaná. Týkala se celoživotní perspektivy, což je v případě těchto toxinů velice důležité. Krmili zvířata celý jejich život aspartamem a nechali je zemřít přirozenou smrtí.

Zjistili při tom dramatické a statisticky významné zvýšení počtu rakovin lymfomů a leukémií, spolu s několika histologickými typy lymfomů, což je zajímavé, protože H.J. Roberts napsal článek, v němž tvrdí, že se zvýšil i počet primárních lymfomů mozku.

Když si toto najdete v příslušné neurochirurgické literatuře, zjistíte, že se tu objevuje nárůst výskytu nádorů, které byly dříve spíše vzácností. Mnohem častěji vídáme mozkové lymfomy, který jsou odlišné od lymfomů, jež se tvoří jinde. Když se podíváte na původní studie provedené společností
G.D. Searle & Company, zjistíte, že ti nacházeli jak lymfomy tak mozkové nádory a nádory postihující více orgánu najednou.

Veškerá tato souvztažnost ukazuje, že tu máme co do činění se silnou karcinogenní substancí. Chová se buď jako karcinogen přídatný nebo karcinogen hlavní. S největší pravděpodobností je produktem rozkládání formaldehydu.

Na co vlastně ona italská studie přišla? Pokud vezmete stejná zvířata a vystavíte je působení stejných dávek podaného formaldehydu, vyvinou se u nich stejné typy leukémie a lymfomů. Pokud se podíváte na španělskou studii, kterou provedl před několika lety
Trocho a jeho tým (the Trocho Study), budete seznámeni s jejím průběhem a závěrem – když vědci označili aspartam radioaktivním izotopem, mohli skutečně sledovat, jak se formaldehyd váže na DNA a způsobuje tak rozklad jejich individuálních i dvojných řetězců.

Víme, že když se formaldehyd jednou naváže na DNA, je velice obtížné ho odtamtud odstranit. Zůstane tam velice dlouho.

To znamená, že když denně vypijete
jednu colu light nebo si denně něco osladíte umělým sladidlem NutraSweet, poškozujete si tím organismus. Nakonec si v sobě vytvoříte takové prostředí, že se vám začne hroutit DNA a vytvoří se podmínky pro rakovinu. Jakmile se vývoj dostane do této fáze, kyselina asparagová obsažená v aspartamu způsobí, že se rakovina bude šířit velice rychle.

Máte tu tedy dvojí účinek; jednak je to iniciování rakoviny jako takové a pak její velmi rychlé šíření.

Mike: Pod tíhou všech těchto důkazů se nabízí otázka, jak je možné, že se průmyslníkům podařilo tyto informace zatajit a chemikálii ponechat jako běžnou součást přísunu potravin?

Dr. Blaylock: Tím, kdo toho v této souvislosti hodně napáchal, byl Donald Rumsfeld, když byl ještě v předsednictvu společnosti G.D. Searla, konkrétně její NutraSweet sekce. Dosáhl schválení ze strany regulačních orgánů (regulačním procesem), ale jakmile se tak stalo, vláda nechtěla přiznat, že by v tomto případě udělala chybu. Pouze pokračovali v zastíracích akcích, aby se na to nepřišlo, stejně jako tomu bylo u té aféry s fluorem a mléčným průmyslem.

Mléko nebudete kritizovat v televizi, ani žádný jiný problém související s potravinami, protože jejich výrobci jsou natolik chytří, že inzerují v novinách, časopisech a magazínech o zdraví. Všechna mediální odbytiště mají pokrytá. Jediná místa, kam nezasahují, jsou rádiové stanice a internet. Blogy o zdraví vám mohou říct pravdu.

Nezávisle na tom, jak moc chtějí noviny říci pravdu, to nakonec neudělají. Pod takovýmto tlakem se tedy lidé nachází. I když máte dobrého novináře, který chce ve svém článku s pravdou ven, redaktor je výš než on a článek zamítne nebo oslabí jeho obsah a tím pádem i dopad. Je možné se s tím setkat v časopisech jako
Journal of Clinical Nutrition nebo Journal of the American College of Nutrition.

Však se podívejte, kdo je financuje: společnost Monsato a dříve je sponzorovala dokonce sama společnost G.D. Searla. Do svých časopisů přece nepustí články, které by mohly popudit a rozzlobit jejich hlavní zdroje příjmů.

Tito lidé kontrolují i lékařské časopisy a další časopisy o výživě.

Mike: Zní to jako nesvatá aliance vědecké komunity a velkého byznysu.

Dr. Blaylock: Správně. Navíc jsme přišli ještě na něco nového, co by mohlo přerůst v obrovský skandál. Zjistili jsme, že kromě mozku je spousta glutamátových receptorů i ve všech dalších tělesných orgánech a tkáních. V celé lidské trávicí soustavě, od jícnu až po tlusté střevo, se jich například nachází značný počet. Celý elektrický převodní systém srdce je přímo naplněn těmito různými druhy glutamátových receptorů.

Plíce, vaječníky, celé rozmnožovací soustavy i samotné sperma, nadledviny, kosti a dokonce i slinivka jsou kontrolovány glutamátovými receptory. Operují úplně stejně jako ty v mozku.

Takže když konzumujete glutaman sodný, hladina glutamátu v krvi se vám může zvýšit až dvacetinásobně. Po snězení jídla obsahujícího glutaman sodný budete mít vysokou hladinu glutamátu v krvi. Stimulujete tím všechny glutamátové receptory. Proto dostanou někteří lidé prudké průjmy nebo dyspepsii – dojde totiž k prudké stimulaci příslušných receptorů v jícnu nebo tenkém střevě.

U ostatních to může přivodit podráždění střev a u těch, kteří už na toto trpí, se to může ještě radikálně zhoršit. Pokud trpí na reflux (
zpětný tok žaludečních šťáv), pak se to zhorší zcela jistě a dramaticky. A pokud jde o glutamátové receptory v převodním systému srdce, ty mohou vysvětlit zvýšené počty náhlých případů smrtelných selhání srdce (například i u mladých sportovců).

Téměř všechny tyto případy mají společného jmenovatele – nízkou hladinu hořčíku. Když je jeho hladina nízká, glutamátové receptory se stanou extra citlivými, a tak lidé – zejména atleti – pokud nemají dostatečnou zásobu hořčíku, jsou kvůli glutamátovým receptorům velice náchylní k náhlým a smrtelným srdečním selháním. (Vzpomeňte na nedávné případy srdečního selhání u fotbalistů, pozn. red.).

Pokud si před tréninkem dají jídlo obsahující glutamát nebo vypijí colu light, vytvoří to tak intenzivní přecitlivělost srdce, že mohou na jeho náhlé selhání i zemřít. Víme, že tato náhlá úmrtí jsou způsobena dvěma faktory: nejčastěji arytmií a křečemi věnčitých cév (koronárních artérií).

Oba faktory mohou být právě glutamátem vyvolány.

Mike: Oficiální příčina smrti ale samozřejmě neříká, že tito lidé zemřeli kvůli glutamanu sodnému.

Dr. Blaylock: Ovšem, že ne, a v budoucnu se to ani nebude měnit, protože lékaři, kteří příčiny úmrtí určují, o těchto výzkumech vůbec nic nevědí.

Nikdy o nich neslyšeli. Ve skutečnosti o nich neslyšela ani většina kardiologů, se kterými jsem mluvil. Neměli ani tušení, že celý srdeční elektrický systém a srdeční sval samotný jsou plné glutamátových receptorů.


V této zemi je asi milion pacientů trpících arytmií, která pro ně může být smrtelná, a nikdo jim neřekne, aby se vyhýbali glutamanu sodnému a aspartamu, přestože právě to jsou hlavní zdroje srdeční přecitlivělosti.

Mike: To je neskutečné. Nebylo to tak, že výrobci dětské stravy v sedmdesátých letech tyto přísady ze svých produktů dobrovolně vyřadili?

Dr. Blaylock: Slibovali, že to udělají, ale nakonec neudělali. Udělali to, že vzali čistý glutaman sodný, ten odstranili a nahradili ho hydrolyzovanými proteiny a kaseinem. Když se podíváte na různé druhy dětské výživy, v mnoha z nich najdete kasein, hydrolyzované proteiny, výtažky ze sóji, bujon atd. – všechny podstatné zdroje glutamátu.

Mike: Ničíme těm dětem nervovou soustavu.

Dr. Blaylock: Přesně. Dnes se hodně mluví o dětské obezitě a jedním z raných pozorování pokud jde o excitotoxiny je, že po nich zvířata neuvěřitelně ztloustla.

Mike: Kdyby glutaman sodný zakázali, společnosti vyrábějící léčiva by přišly o miliardy. Pomyslete, kolik peněz vydělávají tím, že vyrábějí a prodávají léky, které potlačují symptomy, o nichž jsme mluvili.

Dr. Blaylock: V této oblasti má vláda velké plány, jak kontrolovat příjem sacharidů a kontrolovat obiloviny, cukr a tohle všechno. To ale celý problém jen zhoršuje, protože my přišli na to, že zvířata vystavená působení glutamanu sodného dávají před jídly bohatými na bílkoviny přednost jídlům obsahujícím sacharidy a cukry.

Byla to jedna z charakteristik tohoto typu obezity. Zbavit se takové nadváhy cvičením je velice složité a prostřednictvím diety je to téměř nemožné. Jejich chuť k jídlu byla neovladatelná a stejně tak neovladatelný byl i jejich metabolismus. K obezitě ještě začali trpět metabolickým syndromem a tím pádem se u nich vyvinula insenzitivita (
necitlivost) na leptin. Ve smyslu obezity tedy trpěli insenzitivitou na leptin.

Bylo prokázáno, že necitlivost na leptin si můžete glutamanem vypěstovat velice snadno.

Mike: Je podle vás nějaká naděje, že se svět probudí a dojde k tomu, že některé z těchto látek budou zakázány?

Dr. Blaylock: Je to možné, ale, víte, zřejmě se tak stane jen na úrovni blogů a stránek, jako jsou ty vaše. Jakmile začne veřejnost něco tušit a dojde přesvědčení, že to tak skutečně funguje, pak teprve se vzedme vlna odporu. Dojde jim, že to je jeden velký podvod.

Průměrný spotřebitel se na výrobek podívá a řekne si, „No, píšou tady, že to neobsahuje žádný glutaman sodný, takže to musí být v pořádku.“

Mike: Objevuji spoustu vegetariánských jídel, nebo spíše takzvaných vegetariánských jídel, ve kterých jsou přidané výtažky z droždí.

Dr. Blaylock: To nejhorší, co tam dávají, jsou sojové výtažky. Sojové boby mají přirozeně jeden z nejvyšších obsahů glutamátu ze všech rostoucích plodin. Když provedete jeho hydrolýzu, glutamát se uvolní. Jeho množství je v něm o mnoho vyšší, než jaké najdete v jiných výrobcích obsahujících glutaman, přesto je vegetariáni jedí, jako by to byla ta nejzdravější věc na světě.

Existuje dlouhodobá pětadvacetiletá studie, která se zaměřila na lidi požívající nejvíce sojových produktů. Výzkumníci je sledovali celé čtvrtstoletí a prováděli jim pravidelné
CT hlavy (mozku). Zjistilo se, že lidé požívající nejvíce sojových potravin mají nejvyšší sklony k demenci a odumírání mozku.

Tito lidé si ničí nervovou soustavu a já mluvil s mnoha takovými, kteří si stěžovali na těžké migrény a bolesti hlavy. Radil jsem jim, „přestaňte s tou sójou,“ a když mě poslechli, jejich bolesti hlavy odezněly. Navíc tu máte vysoký podíl manganu, který je toxický přesně pro tu část mozku, ve které se tvoří Parkinson.

Takže tu máte směs toxinů se sojovými výrobky a lidé to jedí s tím, že to je něco zdravého. Ničí jim to nervovou soustavu i ostatní orgány.

Mike: V celém tomhle sporu sója versus kravské mléko nalezneme na obou stranách barikády zavádějící informace.

Dr. Blaylock: Já bych za sebe nedoporučoval ani jedno z toho. Pokud jste na mléku závislí, pijte kozí, to má blíže k mléku mateřskému, ale kravské ani sojové mléko bych nedoporučoval. Myslím, že lidé by se měli sojovým výrobkům vyhýbat, jako kdyby to byly jedy.

Mike: Rozčílil jste zveřejňováním těchto informací NutraSweet a jim podobné společnosti? Mám tím na mysli, jestli vám vyhrožovali zažalováním nebo tak něčím?

Dr. Blaylock: Ne, nechávají mě být, vím toho příliš mnoho. Nikdy mě neobtěžovali. Když jsem napsal svojí knihu, varoval mě Geroge Schwartz: „Jsi si jistý, že to chceš vydat? Jestli to uděláš, uspořádají na tebe štvanici.“ Odpověděl jsem mu: „Chci to vydat.“ A tak jsem ji nechal vydat s jedinou myšlenkou: že to nebudou moct popřít a vyvrátit.

Tu problematiku jsem zkoumal ze všech možných úhlů, ze kterých k ní lze přistupovat, a dokázal jsem, že glutamát je toxický. Oni vědí, že to vím, protože jsem si dopisoval s některými z jejich největších zastánců. Všichni si uvědomili, že na mé argumenty nemají odpovědi, a tak mě nechali na pokoji. Mají strach, že kdyby došlo k veřejné debatě mezi nimi a mnou, tak by prohráli.

Mike: Nemají zájem na tom, aby se tyto informace probíraly na veřejnosti.

Dr. Blaylock: Přesně tak, nechtějí to. A tak hrají tu starou hru, v jejímž rámci to ignorují a doufají, že to nakonec odezní. Pochopitelně, že alespoň tlačí na časopisy a noviny, aby se mnou nedělaly rozhovory. Snaží se mě držet v ústraní, kde doufají, že si mě lidé nevšimnou a nebudou si chtít poslechnout, co bych jim k tomu mohl říci. Takhle už to běží dost dlouho.

Od té doby, co jsem o tom v roce
1995 napsal první knihu, se mnohonásobně zvětšilo množství důkazů, které mi dávají všechny za pravdu. Nové materiály o periferních glutamátových receptorech, to by byl pro tyhle lidi konec. To by nedokázali nijak obhájit, byly by bezbranní.

Nové informace o dramatickém zvyšování agresivity rakoviny je něco, čeho se děsí.


Mike: A teď tyto receptory nacházíte i mimo mozek.

Dr. Blaylock: Správně. Navíc se mi podařilo dokázat, že se glutamát dokáže dostat i do mozku a že všechny ty nesmysly, jak je mozek před glutamátem chráněn krevní mozkovou bariérou, jsou jenom lži.

Výzkumníci dokázali, že glutamátové receptory se nacházejí na obou stranách krevní mozkové bariéry a jakmile je působení glutamátu vystavíte, bariéra se otevře. Takže je to glutamát sám, který bariéru otevírá, a já předkládám seznam okolností, za kterých dochází k jejímu porušení.

Například tím, že stárnete – tím se bariéra stává méně způsobilou. Téměř všichni pacienti s Alzheimerem mají tyto bariéry nezpůsobilé. Úpal, záchvaty, poruchy autoimunity a roztroušená skleróza, všechny tyto stavy jsou rovněž spojeny s nezpůsobilostí krevní mozkové bariéry.

Mluvíte tu o desítkách milionů lidí postižených poruchou této bariéry a ti všichni jsou někde tam venku a cpou se aspartamem, glutamanem sodným a jinými excitotoxiny, a nikdo jim neřekne, že si svůj neurologický stav značně zhoršují. Ani nevím, kolika svým pacientům, kteří měli záchvaty, jsem mohl přestat předepisovat léky a pouze jim zakázat glutaman sodný a nasadit hořčík. Jejich záchvaty pak přestaly. I když byli předtím na maximálních možných dávkách léků, záchvaty je postihovaly pořád.

Většina neurologů a neurochirurgů, kteří záchvaty léčí, o tomhle vůbec neví.

Mike: Z toho, že byste lidi naučil, aby se prostě některým látkám vyhýbaly, neplyne žádný zisk.

Dr. Blaylock: Když nahlédnete do neurochirurgické literatury, v podstatě nenarazíte na článek, který by nebyl o excitotoxinech. Glutamátové receptory a excitotoxiny jsou v této oblasti jednoznačně těmi nejdiskutovanějšími tématy.

Mike: Mluví se o tom i v souvislosti s jídlem, nebo pouze z chemického hlediska?

Dr. Blaylock: O jídle tam zmínka nebude, ale je tam toho dost o glutamátových receptorech a o tom, co se stane, když je aktivujete.

Mike: A jak na to reagují potravinoví výrobci a společnosti? Tuhle jsem se totiž dostal do sporu s výrobcem vegetariánských burgerů, protože jsem napsal článek, ve kterém stálo, že tyto výrobky obsahují výtažky z kvasnic, přestože popisek na přední straně jasně uváděl „vyrobeno ze 100% přírodních surovin.“ Argumentovali takto, „Glutamát se přece v přírodě objevuje i v jiných potravinách, například v rajčatech nebo mořských chaluhách.“ Co byste na to odpověděl?

Dr. Blaylock: No jistě objevuje, ale všechny tyto typy glutamátů jsou vázané. Například v oligopeptidech nebo polypeptidech. Jsou vázané ve sloučeninách aminokyselin. Nejde o aminokyseliny volné. Pokud je glutamát součástí komplexní bílkoviny, v trávicí soustavě se vám postupně vstřebá.

Když totiž konzumujete potraviny jako jsou rajčata, žádné volné aminokyseliny v trávicí soustavě pak nemáte. Jejich hladina je nulová; téměř všechny jsou vstřebány jako vázané aminokyseliny a teprve potom štěpeny v játrech, kde se sice uvolní nebezpečné látky, ale jejich hladina je tak nízká, že si s ní tělo bez problémů poradí. Naše těla ovšem nikdy nebyla uzpůsobena na to, aby v sobě obsahovala tak vysoké koncentrace aminokyselin nevázaných.

Když potom tyto bílkoviny hydrolyzujete – nebo použijete kvasnicový extrakt nebo enzymy, aby jste je rozštěpili na jejich volné, nevázané aminokyselinové verze,
v žádném případě už pak nejsou přírodní.

Vlastně jste tím vyvolali umělé a nepřirozené uvolnění aminokyselin, a když se takto dostanou do vaší trávicí soustavy, jsou vstřebány jako volné aminokyseliny a vaše hladina příslušné glutamové kyseliny se značně zvýší. Jak jsem již uvedl, může se zvýšit až dvacetinásobně, ale někdy až čtyřicetinásobně. Vaše krevní mozková bariéra není na takovéto zatížení vysokými hladinami glutamátu uzpůsobena, protože ten se prostě v této formě v přírodě nevyskytuje. Nižší množství by bariéra zvládla, ale takto obrovské množství už nikoliv.

Takže když vám tvrdí, jak
„je to všechno přírodní,“ tak je to nesmysl.

Mike: Všímám si, že řada výrobců tvrdí, že jsou společnostmi přírodního zdraví nebo že pracují se zdravými potravinami, ale tím se pouze zastřešují. Ve skutečnosti se této filozofie nedrží a používají nepřírodní substance.

Dr. Blaylock: Ovšem a navíc používají celou řadu pochybných praktik.

Mike: A nyní jedna praktická otázka, která mi hlodala v mysli asi osm let: Je tu něco, nějaký obranný doplněk, který může člověk brát, aby zabránil vstřebávání glutamanu sodného nebo samotného glutamátu?

Dr. Blaylock: No, není nutné tomu přímo zabraňovat. Máte i jiné aminokyseliny, které se při vstřebávání kyseliny glutamové přičinit nemohou. To může být jeden způsob, jak snížit její množství, které už posléze vstřebáno být může.

Mike: A které aminokyseliny by to měly být?

Dr. Blaylock: No například leucin, isoleucin a lysin. Ty se mohou přičinit v rámci stejného systému přenosu, takže vstřebávání zpomalují. Jakožto omezovač glutamátových receptorů může ale fungovat celá řada látek, například silymarin, kurkumin nebo ginko biloba. O těchto substancích se ví, že přímo blokují glutamátové receptory a redukují excitotoxicitu. Kurkumin je velice silný. Excitotoxicitu redukuje většina flavonoidů.

Velmi důležitý je tu hořčík, protože dokáže zablokovat receptory glutamátu typu NMDA (N-methyl-D-aspartam). Je to jeho přirozená funkce, takže toxicitu znatelně a významně redukuje. Sukcinát vitamínu E, stejně jako všechny antioxidanty, je také velmi silný pokud jde o tlumení excitotoxicity.

Poslední dobou se také přišlo na to, že excitotoxicitu blokují sloučeniny vitaminu B.

Mike: Pohovořme nyní o restauracích. Nemůžu v nich už vůbec jíst, ani v těch, kde podávají přírodní stravu. Nemají tušení, že hostům podávají glutaman sodný, protože může být například v nějaké omáčce nebo tak někde, a to se nedá zjistit.

Dr. Blaylock: Já jsem o tom s nimi mluvil a oni mi pověděli, že „dostávají suroviny v takových velkých krabicích, na kterých není napsané složení.“ Úplně stejné je to v nemocnicích. Hovořil jsem se ženou, která měla v nemocnici na starost předepsanou stravu a ta mi řekla, že „vlastně nevíme, co v tom je, protože to přijde v krabicích a složení na tom není uvedené. Je tam napsáno třeba jenom salisburský steak a podobně.“

Oni to prostě nevědí, takže svým zákazníkům nemohou říct, „není v tom žádný glutaman.“ Pokud to ale přesto řeknou, míní tím, že „oni sami tam žádný nepřidávali.“
Hlavně v bílých omáčkách ho bývá hodně, stejně tak v salátových zálivkách, zejména v těch smetanových (
krémových), ale v těch, kde je pouze olej, tam se nevyskytuje.

Mike: Ve šťávách na maso je ale skoro vždycky, ne?

Dr. Blaylock: Ano, do nich se dávají hydrolyzované bílkoviny. Prodává to chuť. Právě kvůli tomu někdo dává přednost jedné restauraci před jinou. Prostě jim tam jídlo víc chutná. Pak jdou domů, je jim zle, a netuší proč.

Jedna věc, které si při smrtelných srdečních úmrtích všimli, je to, že mnozí, kteří takto zemřou a nejsou to atleti, skonají po požití jídla z restaurace. Mám podezření, že je to proto, že tito lidé mají nízkou hladinu hořčíku. Snědí jídlo, glutamát stimuluje receptory v srdeční oběhové soustavě i v hypotalamu a následuje náhlá srdeční příhoda s následkem smrti.

Jednou jsem byl v Oxfordu v knihkupectví. Byl tam i mladík, který zničehonic zkolaboval a zemřel. Byl převezen do nemocnice, kde jsme se ho pokoušeli resuscitovat, ale nešlo to. Bylo mu teprve 26 a v jedné restauraci těsně předtím snědl velkou mísu polévky. Promluvil jsem si s mužem z té restaurace a on přiznal, že na ni použili hodně hydrolyzovaných bílkovin a glutaman sodný.

Lidé si dají v restauraci jídlo, snědí polévku, tím do sebe vpraví obrovskou dávku glutamanu a zhroutí se mrtví na následky arytmie.

Mike: Myslíte si, že by se tím mohla vysvětlit i některá náhlá úmrtí malých dětí?

Dr. Blaylock: Myslím, že ano, jen se podívejte, jak jsou oblíbené tyhle sojové recepty pro děti. Matky jsou celé divoké, aby je svým dětem mohly připravovat. Je kolem toho řada znepokojujících otázek. V těchto receptech se hodně hlídá množství fluoridu, manganu, a právě také glutamátu.

Mike: V obchodě Wal-Mart jsem viděl vodu v lahvích s přidaným fluoridem sodným. Je to fluoridová voda.

Dr. Blaylock: No jistě, kojenecká voda. Je na ní obrázek malého dítěte.
Probírám se veškerým lékařským výzkumem. Obyčejně vším tím, co nabízí moderní medicína. Mnohdy mají dobře zpracovanou fyziologii a patofyziologii, ale pak přehodí výhybku a začnou mluvit o lécích.
Projdu si všechen dobrý materiál o patofyziologii, který mají, a pak si vyhledám všechen výzkum týkající se výživy, který byl proveden a který může vyléčit to, co je poškozené.

Mike: Aha. A teď jedna hypotetická otázka: Kdyby glutaman sodný a všechny jeho rozmanité verze zítra postavili mimo zákon, jaké změny by se děly během následujících pěti let, co se týče lidského zdraví?

Dr. Blaylock: Domnívám se, že bychom byli svědky značného poklesu obezity a metabolického syndromu. Pozorovali bychom úžasný pokles určitých typů rakoviny. To samé by se dělo v oblasti nervově degenerativních chorob a všech chorob, u nichž dnes pozorujeme rychlý nárůst.

Degenerativní choroby nervů zažívají doslova
„boom“. Věci, které byly dříve vzácností, teď vidíme na každém kroku. Až z toho jde strach. A když se proberete neurovědeckou literaturou, zjistíte, že tam na to nemají žádné vysvětlení. Nevědí, proč se tak prudce zvyšuje, ale je to proto, že je tu obrovská variabilita a množství různých kombinací toxinů.

Například víme, že degenerativní choroby nervů jsou spojené se rtutí, hliníkem, pesticidy a herbicidy, a způsob, kterým vyvolávají poškození mozku, je excitotoxický mechanismus.

Takže jsme těmto toxinům vystavováni všichni, a když potom do jídla dáte jak glutaman tak excitotoxiny, celková toxicita se ještě zvýší a urychlí.
A právě proto sledujeme onen boom nervově degenerativních chorob, Alzheimerů, autismu, lehkých mozkových disfunkcí (ADD – Attention Deficit Disorders, tj. poruch pozornosti) a Parkinsonů. Ty se všechny rychle množí proto, že na nás působí produkty, které jsou excitotoxické…

Je to něco, co nikdo nedokáže vysvětlit. Podíváte-li se na výzkum nějakého samostatně pracujícího odborníka a výzkumníka, ten vám řekne, „Alzheimer je spojen s nebezpečnými vlivy rtuti“. Jiný ale zase řekne, „Ne, souvisí s pesticidy,“ a ještě někdo další vám poví zase něco úplně jiného, ale všechny definice pracují na stejném mechanismu. Všechny ty látky fungují tak, že zvyšují aktivitu mozkové imunity, což aktivuje excitotoxiny.

Proto se zdá, že jsou všechny nějak propojené – mají totiž všechny stejný účinek na mozek.

Mike: A co Americké sdružení pro výzkum cukrovky (American Diabetes Association)? Pokud je pravda, že na základě mnoha studií, jež jste vypracoval, aspartam skutečně způsobuje obezitu, přijde mi zvláštní, že ADA právě aspartam tolik podporuje.

Dr. Blaylock: Mně to zvláštní nepřipadá, když uvážíte, že od výrobců aspartamu mohou dostávat obrovské částky peněz. Propagují aspartam, kde mohou, takže se jim od jeho výrobců dostává neuvěřitelných peněžních sum, a jak víme, peníze znamenají moc a spoustu možností.

Zda se i nadále snaží klamat sami sebe a nevěří, že je aspartam toxický, přičemž ignorují důkazy, nebo zda se soustředí jen na peníze a o nic jiného se nestarají, to zatím přesně nevím, ale pokud se podíváte na patofyziologii cukrovky a účinky aspartamu, pak vám musí být jasné, že je naprostý nesmysl, aby někdo s cukrovkou aspartam bral.

Zejména z hlediska nervové soustavy aspartam hodně věcí zhorší.

Mike: A co další populární chemická sladidla, jako například sukralóza ve sladidle Splenda?

Dr. Blaylock: V této oblasti zatím nebyl proveden dostatečný výzkum. Jsou to nějaké jeho základy, jako například právě v případě Splendy, a ty poukazují na to, že potlačuje správnou činnost brzlíku. Pokud se to samé prokáže i v dalším výzkumu, je to dosti závažná věc.

Pokud je v dětství potlačena činnost žlázy zvané brzlík, ovlivní to její imunitní funkce v budoucnu. Může tak vzrůst všechno od autoimunity přes tvorbu chorob spojených s imunitním systémem až po infekce a rakovinu. Důsledky potlačení činnosti brzlíku jsou nezměrné.

Existují zprávy hovořící o samovolných potratech u pokusných zvířat, jimž byla Splenda podávána. Problém je, že o Splendě nemáme k dispozici dostatek dobře zpracovaných studií, abychom tyto informace potvrdili, a nikdo je ani dělat a zpracovávat nebude. Nejlepší radou, jak chránit svůj výrobek, je nenechávat ho testovat vůbec, nebo alespoň nějaké podružnější testy přikrášlit a nechat je zveřejnit v časopise, který má podobné stanovisko jako vy a půjde vám na ruku.

Přesně takhle to udělali s některými vakcínami. Vypracovali tisíce falešných a přikrášlených studií a začali se jimi ohánět s tím, že v jejich rámci nebylo nalezeno nic závadného. Takových studii, ve kterých bude přesně to, co chcete, můžete nechat udělat bezpočet. Zejména takových, ve kterých budou všechny výsledky testů toxických látek negativní. To je to nejjednodušší.


Mike: Vládní činitelé přes zdravotnictví nám dlouho říkali, jak je rtuť bezpečná, a stejně tak nám tvrdí dnes, že bezpečný je aspartam i glutaman sodný. Zdá se, jako by byl každý jed v potravinách nebo organizované medicíně naprosto bezpečný.

Dr. Blaylock: To samé udělali i s olovem. Když se začaly objevovat první otázky ohledně toho, zda je olovo bezpečné, tvrdili o enormně zvýšených hodnotách, že jsou naprosto v normě a bezpečné, a už o nějakých pouhých deset let později jsme zjistili, že olovo je toxické – 10 mikrogramů/litr. Vidíte tedy, že v šedesátých letech to bylo obdobné jako dnes.

Zastánci olovnatého benzinu tvrdili, že olovo není toxické – pouze v extrémně velkých dávkách. Literatura neurověd říkala přesný opak, ale nikdo jí nevěnoval pozornost. Nakonec už byla tíha důkazů tak neúnosná, že bylo nutné přiznat, že nebezpečné jsou i velice malá množství olova a že se hromadí v mozku.

Úplně stejné je to se rtutí. Ta je ještě jedovatější než olovo. Dítě přijímá 150násobně vyšší dávku oproti bezpečnému množství stanovenému EPA (Agenturou pro ochranu životního prostředí) a 100násobně vyšší dávku oproti bezpečnému množství stanovenému FDA (Úřadem pro kontrolu potravin a léků).

Takže tu máme děti, které jsou vystavovány 150krát vyšším dávkám, než které EPA považuje za bezpečné pro dospělé.

Mike: Co podstatného by si z toho tedy čtenáři měli odnést? Co myslíte, že je důležité mít na paměti, aby se dostatečně chránili?

Dr. Blaylock: Musíte si odepřít všechny nebezpečné látky, o kterých byla řeč. Aspartam není podstatnou složkou potravy a glutaman sodný rovněž nikoliv. Tíha důkazů je neudržitelná. Pokud se chcete vyhnout obezitě, metabolickému syndromu, degenerativních chorobám nervů a rakovině, nebo pokud si nechcete rakovinu ještě zhoršit a učinit její průběh agresivnějším, pak se od těchto výrobků držte dál.

Poškození se projevuje u těhotných žen, nenarozených dětí a novorozenců. Může vyvolat změny v mozku, které jsou nevratné, v závislosti na tom, kdy je přísun nebezpečných látek přerušen. Přišli jsme na to, že tyto látky dokáží přeprogramovat mozkové spoje, zejména hypotalamus, takže přestane normálně fungovat.

Takto postižené děti jsou z hlediska svých fyziologických funkcí abnormální po celý zbytek života.

Mike: Nuže doufejme, že síla a dopad těchto důkazů se jednoho dne stanou neúnosnými a do všeho se začnou zapojovat vládní omezení.

Dr. Blaylock: Tlak vyvíjený na výzkumníky je obrovský. Dr. Trocho uveřejnil svůj výzkum o poškozování DNA aspartamem. Netrvalo dlouho a výrobci aspartamu začali ohrožovat jeho kariéru a reputaci.

Trocho se poté nechal slyšet, že už žádný další výzkum aspartamu provádět nebude. Nebyl sám, kdo se takto zachoval. Jakmile výzkumníci uveřejní své výsledky, veškerá negativita inkriminovaných společností se sesype na jejich hlavu.


NutraSweet například přispěje univerzitě několika milióny dolarů a pak vyhrožuje, že pokud nebude daný vědec umlčen, tento sponzorský dar bude jednoduše požadovat zpátky, nebo ho alespoň v příštím období už nezopakuje.

Mike: Takže tu funguje nestoudná vědecká cenzura.

Dr. Blaylock: Na jedné straně nestoudná, to jistě, ale na druhé straně také pochopitelná. Vezměte si, že společnost NutraSweet sponzoruje vaší univerzitu několika miliony dolarů. Vedoucí laboratoře nebo děkan univerzity přijde za vědcem, který negativistický výzkum provádí, a taktně mu naznačí, že je nutné ho ukončit.

Biochemik a redaktor
Chemical Abstracts Service, Dr. John Yiamounuyiannis, si přesně tímto prošel v souvislosti s fluoridem. Vyhodili ho, protože odmítl mlčet o jeho toxicitě a jeho zaměstnavatel byl na sponzorské listině společnosti Colgate-Palmolive, od níž dostal astronomický grant.

Jeho nadřízený mu prostě sdělil, „Pokud nebudete o fluoridu mlčet, o ten grant přijdeme.“ On nemlčel, a tak ho vyhodili. Výzkumníci to vědí.

Mike: Velice vás chválím za to, že jste byl ochoten vystoupit a říct nám o tom všem pravdu. Myslím si, že tím prokazujete velkou a pozitivní službu veřejnému zdraví.

Dr. Blaylock: Tu službu prokazujete vy, protože to touto cestou zveřejňujete a šíříte. Nebýt vás, tak bych jen seděl, koukal do zdi a dělal si oprávněné starosti. Lidé jako vy jsou ti podstatní, protože šíří moje slova dál a dávají tak lidem vědět, co se ve světě děje.

Mike: Nedivil bych se, kdyby se pokusili odsouhlasit zákon, který by zakazoval nebo postihoval rozhovory o zdraví na internetu.

Dr. Blaylock: Ale oni to zkoušejí. Jednou v několika státech odsouhlasili zákon, že o tématu výživy mohou hovořit pouze experti přes výživu. V několika státech ten zákon prošel. V praxi to znamenalo, že například lidé s titulem Ph.D. v oboru biochemie nemohli mluvit o zdraví. To je přece směšné.

Jsem si jistý, že jednoho dne se tu objeví návrh zákona, ve kterém bude, že na internetu se vyskytuje až příliš mnoho nebezpečných materiálů o zdraví, a je tudíž potřeba je nějak omezit.

Mike: Nuže, děkuji vám mnohokrát za váš čas.

Dr. Blaylock: Děkuji. Cením si toho, že jste mi dal tuto příležitost.-konec-

Použití tohoto materiálu není náhradou právních, účetních, zdravotnických nebo profesní služeb. Pro zodpovězení vašich specifických otázek se poraďte s kompetentními profesionály. Informace předkládané v této zprávě nejsou v žádném případě zamýšleny jako lékařské rady nebo náhrada za konzultaci s lékařem. Informace by měly být využity v kombinaci s vedením a péčí vašeho lékaře. Váš lékař by měl být uvědomen o všech zdravotních podmínkách, které na vás mohou mít vliv, stejně jako o všech léčivech a doplňcích, které berete. Pokud jste těhotná nebo kojící žena, prosím, poraďte se rovněž se svým lékařem.

**************************************************************************************************

 > blog.sme.sk > katlovsky.blog.sme.sk > Nezaradené
DISKUTUJTE VYTLAČIŤ Pošlite: E-MAILOM na facebook VYBRALI.SME | ďalšie 
karma článku: 13,46 ; prečítané: 11484 x

Lekár priznáva: farma firmy asi testujú na Slovákoch lieky

Mnohí ste podporili moju snahu na www.lacnejsielieky.sk aj na facebooku Lacnejsie lieky o to, aby sme ako 
občania-potenciálni pacienti nemlčali - ďakujem, že patríte k tým, čo si nemyslia, že v prípade zákonu o lieku 
má právo na názor len lekár, lekárnik a poslanec

Z toho, ako podráždene niektorí z nich zareagovali, je jasné, že na Slovensku stále nie je bežné, aby si "obyčajný" 
občan "dovolil" mať svoj názor na vec a dal o tom vedieť. To ma len utvrdilo v mojom názore - tlaky na zastavenie
 zákona o liekoch idú z pozadia, od farmaceutických firiem. A že si to nemyslím len ja, ale aj samotní lekári, ktorí 
prehovorili, potvrdzuje aj rozhovor TASR s imunológom a alergológom Stanislavom Janotom, ktorý minulý týždeň 
uverejnila renomovaná stránka združujúca množstvo zdravotníckych organizácií www.slovenskypacient.sk.

Celý rozhovor si môžete prečítať tu: http://www.lacnejsielieky.sk/farma-firmy-si-kupuju-vas-zivot-za-facku/
Alebo krátkym prístupom TU.

Prečítajte si ho a všimnite si hlavne časti, ktoré hovoria o praktikách farmafiriem a o obrovskom tlaku, ktorému sú 
vystavení lekári, aby farma biznis prekvital. Nechápem, prečo sme ako Slováci ochotní platiť o toľko viac, ako 
napríklad v Česku - máme snáď vyššie platy? Nuž, to si nemyslím. Ale farma loby má zjavne našu krajinu rada -
 uvidíme, či sa jej tento týždeň podarí zablokovať zákon o lieku - pretože nijak inak si neviem vysvetliť minulotýždňové
zasadnutie parlamentu. Ale o tom už zakrátko.

Čítajte viac: http://katlovsky.blog.sme.sk/c/275287/Lekar-priznava-farma-firmy-asi-testuju-na-Slovakoch-lieky.html#ixzz1Zu2MUPZZ
***********************************************************************************************************************************

Desať najväčších lží o zdravotnej starostlivosti

Konvenčná zdravotná starostlivosť nie je založená ani na zdraví ani na starostlivosti. Je v podstate založená na zakorenenom systéme medicínskych mýtov, ktorý je obhajovaný a praktizovaný tými, ktorí majú prospech z trvalého stavu choroby. Tento systém medicínskych mýtov by tiež mohol byť označený jednoducho ako “lži”
a dnes sa chcem podeliť s čitateľmi Natural News o desať najväčších klamstiev, ktoré sú propagované systémom konvenčné zdravotnej starostlivosti v dnešnej Amerike.

Lož č 1: Vakcíny vás robia zdravými-Vakcíny sa objavili ako najväčší a nejzáludnější mýtus vytvorený západnou medicínou. Myšlienka, že vakcíny vás chránia pred infekčnou chorobou, je úplne falošná, pretože napr. tohtoročné injekcie proti chrípke vás robia náchylnejšími k chrípke v budúcom roku.
Vrcholom je, že aj teoretická krátkodobá účinnosť vakcín je ničím proti ďaleko účinnejšej ochrane poskytovanej vitamínom D a ďalšími výživovými prvkami podporujúcimi imunitný systém.  (Dvadsať dôvodov, prečo je vitamín D lepší ako injekcie proti chrípke)

Lož č 2: Lieky predchádzajú chorobám-Big Farma teraz sústreďuje veľký tlak na podávanie liekov zdravým ľuďom, ako by to boli výživné látky, ktoré by nejako mohli zabrániť chorobe. Napríklad nový tlak na lieky proti cholesterolu: dávajte ich všetkým, či majú vysoký cholesterol alebo nie!
Ale lieky nepredchádzajú chorobám a lieky nie sú vitamíny. Vaše telo nepotrebuje biologicky žiadne farmaceutiká. Ľudia, ktorí veria, že potrebujú lieky, sú jednoducho obeťami “umelo vzniknutej dohody” medzi chytrou reklamou Big Farma a tlakom na verejnú mienku.

Lož č 3: Lekári sú odborníci na zdravie-Doktori vôbec neštudujú zdravie. Študujú choroby. Moderní lekári sa neučia vôbec nič o výžive, zdravej životospráve či prevencii chorôb. Ak čakáte, že váš lekár vám poradí v otázkach zdravia, je to, ako by ste čakali od svojho účtovníka, že bude riadiť tryskáč. Je to jednoducho niečo, v čom nie je trénovaný.
To neznamená, že lekári nie sú inteligentní ľudia. Väčšina z nich má vysoké IQ. Ale ani génius vás nemôže učiť niečo, o čom nič nevie.

Lož č 4: Vy pri svojom vlastnom liečení nehráte žiadnu úlohu-Lekári, farmaceutické spoločnosti a zdravotnícke inštitúcie chcú, aby ste sa domnievali, že vaše zdravie závisí od ich zásahov. Ak im uveríte, potom skutočne nehráte pri svojom uzdravovaní žiadnu úlohu – všetko je riadené ich liekmi, vyšetreniami, chirurgiou a zásahmi.

Lož č 5: Choroba je spôsobená smolou alebo zlými génmi-Západná medicína chce, aby ste verili v mýtus spontánnej choroby – takej, ktorá udrie bez príčiny. To je ako by sme povedali, že choroba je akési voodoo, čierna mágia a že pacienti nemajú žiadnu možnosť predchádzať chorobu svoju výživou alebo životným štýlom.
To je zábavné: západná medicína vyhlasuje, že sa riadi vedeckým racionálnym myslením, a predsa celý ten priemysel stále nedokáže priznať, že chronické ochorenie má vždy svoju príčinu a väčšinou je tá príčina úplne spätá s výživovými nedostatkami, s vystavovaním toxickým chemikáliám a s nedostatkom pohybu.
Choroba takmer nikdy nie je záležitosťou smoly alebo zlých génov.

Lož č 6: Vyšetrenie sa rovná prevencii-Západná medicína neverí v prevenciu chorôb. Tento priemysel skôr verí vo vyšetrenie, ktorému hovorí prevencia. Ale vyšetrenie nie je prevencia ani pri najdivokejšie fantázii. V skutočnosti všetky populárne vyšetrovacie metódy vlastne podporujú choroby.
Napríklad mamografia vydáva toľko žiarenia, že spôsobuje desiatky tisíc ochorení na rakovinu každý rok, (Rakovinový priemysel presadzuje mamografom, ktoré škodia ženám). Zobrazujúce farbivá používané pri rádiologických scanoch môžu spôsobiť vážne vedľajšie účinky a vyšetrenie na psychologické ochorenia je iba skryté získavanie pacientov podľa schémy vydávajúcej sa za medicínu.
Skutočná prevencia chorôb musí obsahovať prevenciu prostredníctvom výživy, poučenie pacienta o príčinách choroby a celoživotnú zmenu stravovacích návykov. Avšak západná medicína neučí vôbec nič z tohto, ba dokonca ani v tieto veci neverí.

Lož č 7: Zdravotné poistenie zabezpečí vaše zdravie-To je obľúbená lož tých, ktorí nedávno bojovali za zdravotnú reformu sponzorovanú Big Pharmou a prehnala sa nedávno celou Amerikou. Lož predpokladá, že len to, že máte zdravotné poistenie, zabezpečí akúsi magickú ochranu proti chorobe. Ale v skutočnosti vás zdravotné poistenie nerobí zdravými. To môžete urobiť len vy sami svojou voľbou stravy, nevystavovaním sa toxickým chemikáliám, cvičením a pobytom v prírode.
Zdravotné poistenie je v skutočnosti stávka, že ochoriete. Ako môže stávka na chorobu poskytnúť akúkoľvek ochranu vášmu zdraviu. Nemôže! Osobne radšej vsádza na zdravie, ako na chorobu a spôsob, ako to urobiť, je investovať do potravinových doplnkov, organických výrobkov, superpotravín, fyzickej zdatnosti a netoxických hygienických prostriedkov.

Lož č 8: Nemocnice sú miesta zdravia a uzdravovania-Ak chcete zostať zdraví alebo sa uzdraviť, nemocnica je to posledné miesto, kde by ste mali byť. Sú to nešťastné, nezdravé miesta, ktoré sú zamorené superbakteriemi odolávajúcimi antibiotikám. V nemocniciach sa väčšinou podáva strava podporujúca choroby, chýba tam zdravie posilňujúci slnečný svit a zdá sa, že potenciálne smrtiace chyby v liečebných a chirurgických postupoch sa stávajú v amerických nemocniciach strašidelne bežnými.
Je pravda, že jednotky intenzívnej starostlivosti v nemocniciach hrajú dôležitú úlohu v naliehavej starostlivosti pri zraneniach a nehodách a lekári na týchto jednotkách intenzívnej starostlivosti dokážu úžasné veci pri záchrane životov, ale pre ľudí s chronickými a degeneratívnymi ochoreniami je nemocnica veľmi nebezpečné miesto. Ak skutočne nepotrebujete okamžité naliehavú starostlivosť, snažte sa vyhnúť nemocniciam.

Lož č 9: Konvenčná medicína je “moderná” pokroková medicína-Aj keď sa lekári a zdravotnícke inštitúcie snažia, aby západná medicína bola prezentovaná ako “pokroková” a “moderná”, celý systém je v podstate žalostne zastaraný a ustrnul zatiaľ v bakteriálnej teórii chorôb. Západná medicína doteraz neuznala ani úlohu výživy v prevencii chorôb – to, čo je vedecky dokázané už najmenej niekoľko desaťročí. Západná medicína nie je schopná uznať medicínu tela a mysle a veselo sa domnieva, že myseľ pri uzdravovaní nehrá vôbec žiadnu úlohu.
Práve tak západná medicína neuznáva bioenergetické polia živých systémov, ani to, že transplantované orgány majú pamäť, ani že živá strava je kvalitatívne odlišná od mŕtvej stravy. To myslím vážne: konvenční lekári stále veria, že mŕtva strava je presne to isté ako živá strava. (A odporúčaná výživová pyramída to nerozlišuje …)
“Moderné” medicína nie je tak moderná, ako sa ukazuje. V skutočnosti je beznádejne zastaralá a beznádejne potrebuje zmeniť svoj prístup k zdraviu a zdravému životnému štýlu, ak chce prežiť najbližších sto rokov.

Lož č 10: Je potrebný väčší výskum, aby sme našli “liečbu”-Táto lož je obzvlášť zábavná, pretože západná medicína neverí v žiadne “vyliečenie” pre žiadnu chorobu. Dokonca ani liečbu nehľadá! Táto lož je opakovaná od r. 1960, keď vedci zaoberajúci sa rakovinou vyhlásili, že sú len krôčik od vyliečenia rakoviny. Dnes, o pár desaťročí neskôr, domnievate sa, že existuje nejaká závažná choroba, ktorú dokáže západná medicína vyliečiť? Nie je ani jedna!
Je to preto, že farmaceutické spoločnosti zarábajú na chorých ľuďoch, nie na uzdravených. Uzdravený pacient je stratený pacient. Takže keď liekové spoločnosti a zdravotné neziskovky vyhlasujú, že skúmajú, ako vyliečiť nejakú chorobu, v skutočnosti si od vás berú peniaze, aby financovali ďalší výskum liekov, ktoré si dajú patentovať a ktoré v skutočnosti nič neliečia.
Na toto si spomeňte, až vás budú žiadať, aby ste prispeli na nejaký výskum “liečby”. Liečby už existujú, spočívajú vo výžive, rastlinných liekoch a naturopatickej medicíne, ale spolok Big Pharmy a konvenčnej medicíny nemá záujem o skutočnú liečbu, chcú len propagovať svoju predstavu o liečbe, pri ktorej pumpujú do pacientov veľa liekov, ktoré nič neliečia.

Pozadie desiatich lží-Pokiaľ ide o západnú zdravotnú starostlivosť, tak ta má samozrejme viac ako desať klamstiev, ale týchto 10 hlavných má možno najväčší význam pre to, až sa budete rozhodovať pre svoje vlastné zdravie. Tým, že sa nenecháte do týchto lží vtiahnuť, môžete sami prevziať starostlivosť o svoje zdravie a vyhnúť sa zdravotnej pseudopéči tým, že zostanete zdravý!
Zostať zdravý nie je tak ťažké, ako si myslíte. Nevyžaduje to žiadne zdravotné poistenie a žiadne vyšetrenie chorôb. Vyžaduje to len urobiť kvalifikované a inteligentné rozhodnutia o tom, čo jesť, čo si natierať na kožu a ako získať viac slnečného svitu a fyzickej aktivity. Akonáhle urobíte tieto zásadné veci, zistíte, že už nie ste obeťou systému zdravotnej starostlivosti západnej medicíny, ktorý je založený na klamstvách a zastaralých medicínskych mýtoch.
Je čas pre revolúciu v medicíne. Revolúciu, ktorá konečne prekročí mentálne bloky systému medicínskych mýtov, ktorý zostal vysieť v roku 1940. Systém medicíny v r. 1940 bol skvelý pre rok 1940. Ale teraz už nie je rok 1940, a teória choroboplodných zárodkov je beznádejne zastaralá, keď ide o základné choroby, ktoré postihujú dnešnú populáciu. Avšak tí, ktorí ťažia z nášho nečestného, zastaralého systému zdravotnej starostlivosti, robia všetko, čo je v ich moci, aby nás fixovali v minulosti, založenej na zaobchádzaní s telom, ako by sa jednalo o chemické bojisko, na ktorom sa útočí na každú chorobu patentovaným liekom.

Afinabul.blog.cz