Koloidne striebro

Najúčinejšia antivírová, antibakteriálna a antiseptická látka.

"Výber informácie z webových serverov, odborných literatúr."

Širokospektrálne antibiotikum bez negatívnych vedľajších účinkov už vyše 100 rokov zabíja úspešne cca 800 kmeňov baktérií, vírusov a plesní, ktoré sa vďaka unikátnej vlastnosti striebra nedokážu prispôsobiť a prežiť, pretože hynú do 2 minút po kontakte s ním. KS môže prenikať priamo k jadru patogénov a účinne ich ničiť. Ide napr.o mikrokoky,streptokoky, stafylokoky, stomatokoky, pneumokoky, meningokoky, Helicobacter pylori, Escherichia coly, salmonely,Bacilus aurelus, herpetoviry,chrípkové vírusy, kandidy, trychomony atď..Likviduje iba jednobunkové organizmy, nie viacbunkové parazity.Jednobunkových choroboplodných organizmov je viac ako 97% druhov a patrí k nim 670 klasifikovaných chorôb podľa zoznamu Svetovej zdravotníckej organizácie(WHO).

Štúdie o koloidnom striebre (KS) dokázali, že väčšina baktérií a vírov, i tých na ktoré súčasné lieky nepôsobia, nedokáže proti nemu vyvinúť obranný mechanizmus.

Aplikácia KS v oficiálnej medicíne v Európe a USA v rokoch 1933 - 1939 ako primárneho lieku  vybraných diagnóz - teda ešte pred vynálezom antibiotík - akné, artróza, svrbenie, gastritída, diabetes, popáleniny, kolitídy,cystitída,ekzémy,pleseň v črevách, zápaly dýchacích ciest, lupienka,infekčné hnačky,zápal rohovka,opar prostý,kožné plesne,zápal stredného ucha,opar pásový,zápal viečok, zahlienenie dutín, chrípka, angína, zápal pankreasu,hyperplázia prostaty

V roku 1993 vyšlo verejne najavo, že tak ako americký tak aj ruskí kozmonauti , teda osoby, ktorým zdravotnému stavu sa venuje krajná pozornosť, odlietajú do vesmíru s veľkými zásobami koloidného striebra, určeného pre širokospektrálne zdravotné a hygienické použitie.V roku 1997 bola zverejnená správa, že hlavný lekár amerického ministerstva obrany poveril špeciálny tín expertov zistiť najúčinnejšie antivírusové,antibakteriálne a antiseptické látky, ktoré by mohli byť k dispozícii pre vojnové operácie - víťazom sa stalo koloidné nanostriebro.

"Vďaka novému výskumu sa striebro stáva zázrakom modernej medicíny.Antibiotiká dokážu zabiť približne pol tucta rôznych chorobných organizmov, striebro je schopné zničiť až 650, a to bez negatívnej reakcie organizmu, pretože je takmer netoxické. "Dr Harry Margraf zo St. Luis, priekopnícky výskumník v oblasti striebra, ďalej poznamenal:"Striebro je tým najuniverzálnejším liekom proti baktériám, ktorý máme k dispozícii." Výrazne sa podieľa na dozrievaní T-lymfocytov, jednej z najdôležitejších zložeik imunitného systému.

Aby však bol účinok striebra čo najefektívnejšie - ekzémy, akné, atď. je nevyhnutné dopĺňať dostatok tekutín, to je 300 - 400 ml vody na 10 kg telesnej váhy za deň. Voda pomáha rýchlejšie vyplaviť rôzne toxíny z tela a tým zabraňuje ich hromadeniu. Každý jedinec pociťuje toto "toxické zaplavenie" iným spôsobom.
 Je dôležité si uvedomiť, že koloidné striebro je viac či menej adaptogénne, tzn., Že určitá dávka môže vyhovovať jednému, ale nemusí druhému.Preto je dávkovanie veľmi individuálne.

KS je prírodné antibiotikum, proti ktorému si patogénny nedokážu vytvoriť imunitu na rozdiel od antibiotík, ktoré majú navyše aj veľké množstvo vedľajších účinkov, ktoré na rôznych úrovniach poškodzujú organizmus pri opakovanom a dlhodobom užívaní. Bez problémov je možné ho používať aj v kombinácii s inými liekmi , môžu ho použ. tehotné ženy, malé deti a dojčatá.

Používa sa aj preventívne, pretože v našom tele môžu byť skryté mnohé zápalové procesy, ktoré koloidné striebro môže zastaviť, alebo ako prevencia v chrípkovom období či pred cestovaním do iných krajín.

KS sú maličké častice a ióny čistého striebra suspendované v čistej deionizovanej vode .Čím sú častice menšie, tým sú účinnejšie. Optimálna veľkosť strieborných častíc je od 1,5 do 5 nm, pre porovnanie vírusy majú veľkosť od 15 do 150 nm a baktérie od 350 do 1000nm, sú teda podstatne väčšie ako častice koloidného striebra , ktoré vďaka tomu môžu voľne prenikať do vnútra patogénov a podporovať liečebný proces. Je dôležité, že prirodzené koloidné látky vypĺňajú ľudské telo a to krv, lymfatický systém, vnútrobunkové tekutiny, má podobnú štruktúru ako organické tekutiny a  vďaka tomu sa veľmi dobre vstrebáva a podporuje liečebný proces aj na medzibunkovej úrovni.

 Z viac ako 100 ročného výskumu sa potvrdilo, že pôsobí proti:

- bakteriálnym, vírusovým a mykotickým infekciám,

- podporuje protizápalové procesy a pomáha pri dezinfekcii,

- zmierňuje bolesť a svrbenie kože,

- v čase choroby pomáha pri vytvorení imunitného systému,

- podporuje regeneráciu poškodených buniek,

- očisťuje organizmus od toxických látok,

- neničí priateľské črevné baktérie, nespôsobuje podráždenie sliznice ústnej dutiny, žalúdka a čriev.

Potvrdilo sa pri liečbe týchto ochorení:

Vírusové infekcie – prechladnutie, kašel, nádcha, chrípka, zápaly horných a dolných dýchacích ciest, mandlí a oparov, pôsobí ako antivirotikum v prírodnej a pre organizmus prirodzenej forme

Bakteriálne infekcie – angína, hnačka, tuberkulóza, žalúdočné a črevné zápaly, nákazy stafylokokmi, streptokokmi, svrbenie konečníka, kožné infekcie aj lišajového typu, vredy, bolesti zubov

Mykotické a kvasinkové infekcie  - plesne na koži, nechtoch, nohách, pošvové mykózy, črevná a pľúcna kandidóza, infekcie miazgových uzlín.Je účinnýcm prostriedkom proti celkovému zaplesneniu organizmu, najmú tráviaceho traktu.

Chronické zápalové stavy, lupienka a lupiny – dezinfikuje kožu, zmierňuje zápalové stavy a svrbenie

Ťažko sa hojace rany popáleniny (vrátane slnečné) – podporuje rýchlu regeneráciu poškodených buniek, akné- aj vonkajšie prejavy a vnútorne čistí organizmus, takže odstraňuje príčiny tejto choroby.

Odstraňuje pach z úst, ničí baktérie zubného povlaku,aplikuje sa priamo do oka, ucha, na rany,bodnutia a pod.

Použitie:Zvonka: nanáša sa priamo na kožu pomocou obkladov alebo priamo poliatím postihnutého miesta na koži a to niekoľkokrát denne. POZOR – miesto omývané koloidným striebrom sa nevystavuje priamym slnečným lúčom.

Zvnútra : výplach hrdla, ústnej dutiny, výplachy pošvy a ako zložka klystíru

-piť – preventívne 1 pol.lyž. denne (5 ml)

-podporne pri nachladnutí , infekciách, chrípke 4 x denne 1 lyž.

-podporne pri chronických ochoreniach 2 x denne 1 lyž.

Je veľmi vhodne užívať ho vnútorne počas dvoch mesiacov a po uplynutí tohto obdobia si dať niekoľko týždňovú pauzu.Odporúča sa užívanie probiotických kultúr.

Pije sa ráno nalačno  aspoň pol hod. pred jedlom  a večer pred večerou príp. pred spaním. Treba ho pol minuty omieľať v ústach, aby preniklo najskôr cez sliznicu do krvi a následne ho zapiť malým množstvom tekutiny, aby sa dostalo do čriev  a tu mohlo pôsobiť proti mikroorganizmom.

Aplikácia je možná aj na zvieratá, rastliny či domáce kvety.

 POZOR! Vyrábajú sa rôzne synteticky vyrobené druhy, ktoré neobsahujú živé a aktívne koloidy striebra,tieto nie je vhodné užívať perorálne.KS by nemalo obsahovať žiadne iné zložky okrem 100% destilovanej vody a strieborných koloidných častíc.

Toto KS je vyrábané špičkovým prístrojom ZEPTER, je vyrobené tak, aby z hľadiska skladovania a používania bol pre očistu čriev najvhodnejší,proces výroby trvá cca 14hod.Výroba prebieha ďalej v niekoľkých krokoch, ktoré musia byť presne dodržané, aby bol v KS zaistený presný obsah ppm účinných koloidov.Po ukončení nastáva plnenie do tmavých, sklenených fľaštičiek s obsahom 200 ml. Tmavé sklenené fľaštičky sú veľmi dôležité pre fázu skladovania, nakoľko ide o živé koloidy,bez syntetickej úpravy a pridávania iných neopodstatnených látok, ktoré by na svetle mohli meniť tvar a farbu.
Výroba je pomerne zložitá, výsledok však stojí za to. Tento postup výroby zaisťuje vysokú účinnosť oproti bežným KS, ktoré sú často vyrábané synteticky, tie potom nie sú citlivé na svetlo a môžu byť aj v priesvitných fľaštičkách. Osobne tieto neodporúčam užívať vnútorne, mohli by pôsobiť ako ťažký kov.
Z niekoľkoročných osobných skúsenosti a výsledkov, skúseností rodinných príslušníkov a klientov ručím za kvalitu a čistotu tohoto KS.

Cena: 200 ml  čistého koloidného striebra   12,-eur.(osobne, posielam aj na dobierku)

Posledné výskumy od nás pre farma-firmy.

Českí vedci majú látku, ktorá vie zabiť aj vírus HIV

Autor: SITA, 20. novembra 2012 10:33

Vedci vytvorili látku, ktorej katióny striebra naprogramujú smrť akejkoľvek baktérie.
imageIlustračné foto: SITA, AP
BRATISLAVA 20. novembra (WEBNOVINY) - Českí vedci z Technickej univerzity v Liberci vyvinuli novú látku, ktorá dokáže zabiť akúkoľvek baktériu alebo vírus vrátane HIV. Postará sa o to špeciálna odolná vrstva tvorená katiónmi striebra, ktorá sa môže vo forme roztoku natrieť na akýkoľvek povrch.

"Akékoľvek vírusy alebo baktérie, ktoré prídu s vrstvou do styku, sú okamžite zlikvidované. Obrovskou výhodou je, že to funguje nielen pod ultrafialovým žiarením, ale aj na bežnom svetle," uviedla Veronika Zajícová, členka tímu medicínskych aplikácií, ktorý na výskume tejto látky pracoval.

Táto vrstva je tenká iba 150 až 300 nanometrov a je veľmi odolná, takže je veľmi ťažké ju z povrchu odstrániť. Vďaka tomu sa nemôžu baktérie na povrchu zachytiť a namnožiť. "Katióny striebra preniknú cez bunkovú stenu a cytoplazmatickú membránu do baktérie, kde reagujú s jej DNA. Výsledkom je programovaná smrť baktérie," vysvetlila vedúca výskumného tímu Irena Lovětínská Šlamborová.

Ľudskému organizmu však látka škodiť nemôže, nakoľko vrstva je pevne spojená s povrchom a častice roztoku sa tak nešíria ďalej.

Novoobjavená látka nájde široké uplatnenie predovšetkým v zdravotníctve a to aj preto, že voči antibiotikám si baktérie a vírusy dokážu časom vytvoriť rezistenciu. Proti tejto látke to však nehrozí. Univerzita si nechala túto látku patentovať, pričom po zverejnení patentu prejavilo o túto technológiu záujem množstvo firiem z celého sveta.

Predstavitelia univerzity sa rozhodli poskytnúť trojročnú licenciu firme Pharma-Future. Podľa zástupcov tejto spoločnosti sa technológia začne využívať v praxi už v priebehu niekoľkých mesiacov.
Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz.