Zelený jačmeň a chlorela

ZELENÝ JAČMEŇ - živá zelená šťava

Pre našu modrú planétu, ako ju často nazývame podľa farby vody - životodárnej tekutiny, je typická pre Zem i zelená farba - symbol prírody, harmónie, života na Zemi. Zelená je farbou prírodného zázraku - chlorofylu, ktorý v rastlinách premieňa slnečnú energiu na bielkoviny, uhľohydráty, minerálne soli, vitamíny a enzými. Nachádzame ho predovšetkým v zelených listoch, steblách a plodoch rastlín. Všetky dary prírody by nemohli vzniknúť bez jeho pôsobenia v rastlinách. V liečiteľstve sa chlorofyl používa na osvieženie krvi a v lekárstve je okrem protizápalových a dezinfekčných účinkov cenený pre dezodoračné vlastnosti. Používa sa na osvieženie dychu a kloktanie.

Samotný jačmeň je pestovaný organickým spôsobom, t.z. zásadne bez pesticídov a herbicídov, v oblasti prastarých vyschnutých sladkovodných jazier Utahu. Tisíce rokov boli minerálne látky z okolitých hôr splachované do jazera. Zároveň sa usadzovali organické zvyšky. Keď jazero vyschlo, pôda ležala stovky rokov v polopúštnej krajine ladom. Dnes ju obrábajú šetrným rotačným spôsobom. Lucerna sa pestuje striedavo s jačmeňom v súbežných pruhoch preto, aby v krajine nevznikla jednotvárna a neprirodzená monokultúra bez života. Lucerna dodáva pôde dusík, ktorý prirodzene zvýši obsah chlorofylu v listoch jačmeňa. Nadmorská výška 1500 m, na ktorej sa pestuje jačmeň, prispieva k vysokému obsahu bielkovín. Zalievanie minerálnou vodou z podzemných prameňov zaručuje sviežosť a čistotu tohto dynamického rastlinného organizmu.

Podľa výsledkov výskumu pomáha výťažok z mladého jačmeňa v boji s rôznymi chorobami vrátane artritídy, astmy, kožných problémov, obezity, chudokrvnosti, zápchy, impotencie, problémov krvného obehu, cukrovky, chorôb srdca, rakoviny, vysokej hladiny cholesterolu a problémov s obličkami.

Je to skutočne zázračný zelený nápoj z božej lekárne. Výhonky jačmeňa majú totiž tri kľúčové vlastnosti:
1. Prítomnosť jedinečného antioxidantu 2“-0-GIV,
ktorý disponuje oveľa silnejšou antioxidačnou aktivitou ako alfa tokoferol (vitamín E).
2. Účinne tlmí zrážanie krvných doštičiek,
čo je kľúčovým krokom k tvorbe trombov, aterosklerózy, srdcovocievnych ochorení a infarktu myokardu. Pri výťažku z mladého jačmeňa sú dokázané antitrombotické a protizrážanlivé účinky, ako aj účinky chrániace cievy.
3. Prítomnosť látok podporujúcich uvoľňovanie hormónu prolaktín (hrá dôležitú úlohu pri udržaní imunitného systému a rovnováhy v organizme).

Principiálne možno povedať, že :Mladý jačmeň združuje ozdravné vlastnosti základných druhov zeleniny.

Mladý jačmeň obsahuje celý rad významných látok pre ľudský organizmus tak ako ich príroda namiešala. Zelené potraviny, ku ktorým lístky jačmeňa patria, sa vyznačujú výrazným obsahom ľahko vstrebateľného vápnika, železa, horčíka, mangánu, betakaroténu a zinku, bielkovín, aminokyselín, enzýmov a ďalších látok. Napríklad v porovnaní so pšenicou jačmeň obsahuje 25x viac draslíka, 37x viac vápnika, viac než dvojnásobok horčíka, 5x viac železa.

 

Mladý jačmeň - zelený nápoj s výrazne zásaditou povahou obnovuje acido-alkalickú rovnováhu. Pomáha tak pri prekyslení organizmu dôsledkom stresov a nesprávnej výživy. Je 2x účinnejší ako špenát, najucelenejšia zásadotvorná potravina. V USA je Mladý jačmeň Green Ways uznaný ako vhodná potravina pre diabetikov. Reguláciou zásaditosti upravuje priechod cukrov cez črevné steny, čím sa postupne normalizuje hladina cukru v krvi.
Obsahuje vitamíny, ktoré aktivujú enzýmy pomáhajúce pri prevencii chorôb a patologických stavov. Má vysoký obsah vitamínu C, E a vitamínov radu B: B1, B2, B3, B6, biotínu, kyseliny listovej, kyseliny pantotenovej a cholínu, príbuzného vitamínu B. V zelenom extrakte je aj superoxiddismutáza - likvidátor voľných radikálov, cytochrómoxidáza - enzým urýchľujúci oxidáciu a redukciu, transhydrogenáza - dôležitá pre tkanivo srdca, atď.

Pomoc v širokej škále chorôb ukazuje, že rastlinná miazga podporuje optimálne fungovanie tela a nezameriava sa na určité ochorenia ako lieky. Je zrejmé, že produkt, pôsobiaci proti obezite a ekzémom, rovnako ako proti srdcovým chorobám a rakovine, je buď neuveriteľne zázračný liek, alebo liek vôbec žiadny. Mladý jačmeň vykoná skutočný zázrak – pomôže telu, aby sa liečilo samo.

Stará múdrosť hovorí: „Ste tým čo jete!“. Predstavte si odvahu, silu a nadšenie rastlinky, ktorá musí pri klíčení preniknúť tvrdou zemou a ktorá vystiera k slnku svoje prvé zelené lístky! Vžite sa do rastliny, ktorá musí odolávať veľkým horským výkyvom denných a nočných teplôt. Práve odvaha, sila a nadšenie sú druhy energie, ktoré na nás podľa senzibilov z rastlín prechádzajú a ktoré dnes tak veľmi potrebujeme.

Jačmeň živil Egypťanov už 5000 rokov pred Kristom. V starej Číne ho považovali za symbol mužskej potencie a rímsky gladiátori stávkovali, keď im jačmeň odopierali. Dnes je extrakt z jačmeňa odpoveďou na nekvalitnú výživu predovšetkým kultúry fast-food. Ide vlastne tiež o fast-food, ale celkom prírodné a obsahujúce viac základných živín než iné potraviny. Zelené potraviny prospievajú zdraviu a udržujú vitalitu.

 

Chlorella   100% chlorella pyrenoidosa

 Japonská sladkovodná riasa Chlorella vulgaris je jednou z tzv. zelených superpotravin – obsahuje velké množstvo esenciálnych aminokyselin, chlorofyl, rad minerálov a vitamínov. K tomu ešte nenasytené kyseliny, karotenoidy a nukleové kyseliny.

Účinky:

 • Detoxikácia organizmu
 • širokozáberový očistný prostriedok
 • pôsobí protizápalovo, urýchľuje hojenie poškodeného tkaniva
 • Podpora trávenia a vylučovánia
 • Posílnenie imunitního systému
 • Podpora krvotvorby

Najvýznamnější je obrovský podiel chlorofylu – morská riasa Chlorella vulgaris je jeho najbohatším zdrojom. Chlorofyl pomáhá odstraňovat z organismu tažké kovy, chemické toxiny a dalšie jedovaté látky. Celkovo regeneruje pečeňové tkanivo a tiež prečisťuje krvné riečište. Detoxikačné vlastnosti chlorofylu su velmi významné. Pevná vláknina chlorelly pôsobí ako mechanická kefa a a odstraňuje nánosy odpadu v tráviacom trakte.Tiež podporuje kožný metabolizmus, hojenie ran a vredov, pôsobí aj ako prírodní deodorant.
Medzi dalšie účinky Chlorelly patrí  stimulácia rastu a regeneracia tkanív na buněčnej úrovni, ochrana buniek pred toxickými látkami, obsiahnuté nukleové kyselin RNA a DNA zasa pomáhajú uchovávať genetické informacie a podporujúce funkcie reprodukčných orgánov. Vďaka obsiahnutým minerálom a vitamínom Chlorella tiež odstraňuje chronicku
zápchu a plynatost, je dobrým probiotikom,obnovuje zdravu črevnú mikroflóru - vytvára "peklo" pre plesne a "raj" pre prirodzenú mikroflóru. POZOR! v žiadnom prípade si je nezamieňajte s liekmi, je to degradovanie tejto úžasnej rastliny, ona totiž skutočne lieči.

Celkovo Chlorella posiluje
imunitní systém pred útokem vírusových ochorení.

  Účinky riasy Chlorella pyrenoidosa:

 • Prečisťuje organizmus a podporuje vylučovanie škodlivých látok z organizmu
 • Regeneruje a upravuje činnosť zažívacieho ústrojenstva, pôsobí proti chronickej zápche
 • Má vplyv na akné, alergie, bradavice a pečeň
 • Zvyšuje biologickú hodnotu stravy
 • Pomáha pri kĺbových onemocneniach, prevencia nádorových onemocnení
 • Zvyšuje fyzickú a psychickú kondíciu, omladzuje organizmus
 • Pozitívne pôsobí u niektorých druhov chudokrvnosti
 • Stimuluje imunitný systém, pôsobí zásadotvorne
 • Úspešne je využívaná ako prostriedok pri redukčných diétach
 • Skrášľuje pokožku, vlasy, nechty

Zloženie a účinky:

Chlorella je odporúčaná ako vhodný výživový doplnok zdravého životného štýlu. Obsahuje sušenú biomasu sladkovodnej riasy Chlorella pyrenoidosa. Chlorella je vhodná pre osoby so zvýšenými nárokmi na príjem aminokyselín (bielkovín) a vlákniny, osobitne pri diétach, kde je vhodné živočíšnu bielkovinu (mäso) nahradiť alebo doplniť rastlinnou bielkovinou, alebo v období rastu organizmu či zvýšenej fyzickej záťaže.

Biologicky aktívne látky obsiahnuté v Chlorelle, známe pod názvom Chlorella rastový faktor (CGF), ktoré aktivizujú metabolizmus, zlepšujú regeneráciu, vývoj a rast, zlepšujú plodnosť a majú teda jednoznačne stimulujúci účinok na organizmus. Pre vysoký obsah vitamínov skupiny B, vitamínu C, minerálov, stopových prvkov, najmä železa, chrómu a selénu, je vhodným prírodným zdrojom týchto látok. Vďaka prírodnému pôvodu sú tieto látky veľmi účinné a sú vhodným zdrojom pre doplnenie chýbajúcich vitamínov v organizme. Biomasa sladkovodnej riasy s obsahom vlákniny a niektorých minerálov podporuje rast zdravej črevnej mikroflóry. Súčasné pôsobenie vlákniny a črevnej mikroflóry chráni tráviace ústrojenstvo, najmä hrubé črevo, pred rôznymi ochoreniami. Prípravok je možné použiť ako podporný doplnok liečby, napríklad pri kolonoterapii.

Stále častejšie konzumujeme "rýchle" potraviny bohaté na sacharidy (cukry) a tuky, ale so zníženým obsahom výživovo významných zložiek (bielkovín, nenasýtených a polynenasýtených mastných kyselín, probioticky aktívnej vlákniny, vitamínov a minerálov). Niektorí z nás podliehajú netradičným výživovým návykom, pri ktorých môže dochádzať k nedostatku esenciálnych aminokyselín, niektorých vitamínov a minerálov. Neplnohodnotná strava môže byť v niektorých prípadoch príčinou poškodenia zdravia. Chlorella je schopná pri pravidelnom užívaní eliminovať nedostatky súčasných potravín a nevhodných stravovacích návykov.

A čo deti? ...predstavte si dom - z akého stavebného materiálu ho chcete postaviť, aby sa vám po čase nezosypal na hlavu? A z akého " materiálu" sú stavané naše deti? Pri dnešných stravovacích návykoch, či nenávykoch našich detí by mali mať chlorellu na taniera každý deň. Má priaznivý vplyv na detský rast, silu a celkový zdravotný stav.

Chlorella Green Ways

    Jedna tableta obsahuje milióny chlorellových buniek, ktoré sa podieľajú na ozdravení nášho tela. Chlorella nám dodáva kompletné spektrum výživných látok i energiu zo všetkých prírodných živlov. Pestuje sa v teplom klimatickom pásme, v ktorom načerpá energiu a prehrieva ňou ľudský organizmus. Náš výrobca je najrenomovanejšou spracovateľskou spoločnosťou na svete. Užitočné vlastnosti chlorelly sú odbornou verejnosťou sledované už od roku 1890.

 

Alergizujúca zložka
Feoforbidy (derivát chlorofylu) 12 mg/100 g. Norma je 60 mg/100 g. Chlorella Green Ways ich obsahuje najmenšie množstvo. Sme zatiaľ jedinou spoločnosťou, ktorá ich množstvo uvádza!

Unikátne látky

Sporopolleín
Táto látka je zahrnutá v strednej časti bunkovej steny Chlorelly pyrenoidosy. Chlorellová vláknina pôsobí vďaka sporopolleínu úplne výnimočne. Bunkové steny na seba nevratne viažu toxické látky, ktoré potom z organizmu odchádzajú prirodzenou cestou (stolicou). Dr. Liebke sa venoval výskumu očistných schopností chlorelly u ľudí trpiacich otravou zubnými (amalgámovými) výplňami. Konštatoval vynikajúce výsledky. Sporopolleín je unikátna látka, ktorá činí z chlorelly ojedinelý detoxikačný prostriedok vhodný pre moderného človeka.

Chlorofyl
V roku 1940 písal chirurgický časopis „Journal of Surgery" o 1200 chorých, ktorým chlorofyl urýchlil hojenie rán. Je pozoruhodné, že hemoglobín, naše krvné farbivo, má (okrem nosného prvku) rovnakú štruktúru ako chlorofyl. Rastliny vďaka chlorofylu žijú a dýchajú, ľuďom zlepšuje krvný obraz, urýchľuje hojenie rán a bráni zápalom. Takisto zlepšuje okysličenie organizmu, čím bráni vzniku infekčného prostredia. Liečitelia tvrdia, že zelené farbivo uchováva slnečnú energiu, ktorá nám odovzdáva múdrosť a lásku. Veda to podporuje. Chlorella obsahuje aminokyselinu tryptofan, z ktorej sa tvorí serotonín, hormón radosti a šťastia. S poklesom hodnoty serotonínu príde depresia a únava. Večer telo premieňa serotonín na melatonín a my lepšie usíname. Je to pozoruhodná zhoda vedy a intuície.

Chlorella je najbohatším zdrojom chlorofylu na našej planéte.

Chlorellín
Chlorella nepracuje iba ako probiotikum, ale pôsobí i antibakteriálne. Obsahuje látku nazvanú chlorellín, ktorá je prírodným antibiotikom. Podobne antibioticky pôsobia v cesnaku látky allicín a ajoen. Na rozdiel od chemických antibiotík pôsobí chlorellín iba proti patogénnym organizmom bez poškodenia tráviacej mikroflóry. Preto je možné veľkými dávkami Chlorelly pyrenoidosy docieliť u infekčných ochorení i antibiotický efekt. Dr. Liebke v prípade infekcií odporúča šokovú terapiu tj. 3x denne až 50 tabliet (a pokračovať niekoľko dní). Často sa podarí infekciu úplne zastaviť, alebo aspoň urýchliť liečbu.

CGF
Dr. Fujimaki z Japonska izoloval z chlorelly rastový faktor pomenovaný CGF. Je to najsilnejšia zložka chlorelly. Najväčšiu koncentráciu CGF má Chlorella pyrenoidosa. CGF má výrazný omladzujúci a posilňujúci efekt. Pôsobí veľmi probioticky, tzn. zvyšuje rýchlosť rastu i kvalitu života črevnej (ale napríklad i vaginálnej...) mikroflóry. CGF až 4x urýchľuje rast napr. acidofilnej kultúry! Probiotiká sú dôležitejšie ako biotiká samotné, pretože upravujú prostredie, v ktorom mikroflóra žije. Užívaním chlorelly vytvárame podmienky pre rast prospešných bakteriálnych kultúr, ktoré nás chránia pred civilizačnými chorobami, napr. pred plesňami.

"Prinášame to najlepšie zo sveta zelených potravín."

Prečo Chlorella pyrenoidosa. V roku 1974 boli japonské úrady nútené zaviesť štandard kvality pre dovážané chlorellové produkty. Tie boli výrazne rozdielne i v kvalite spracovania i kvalite biomasy. V roku 1995 bol v Japonsku výrobca Chlorelly Green Ways licencovaný na dovoz a predaj svojich produktov v kategórii liečivých potravín. Väčšia záruka kvality neexistuje.

Kvalita
Kvalitu i cenu chlorelly ovplyvňuje veľa faktorov. Väčšina výrobcov používa priebežný zber, ktorý je ekonomický na výrobcu, ale neistý v kvalite výstupu pre zákazníka. Chlorella Green Ways sa pestuje v pásme s vyrovnaným slnečným jasom. V iných zemepisných šírkach a v nevyrovnanej klíme je chlorella vystavená kolísavým podmienkam, čím klesá jej úžitková hodnota. Japonské úrady dozerajú, aby predávaná biomasa obsahovala iba deklarovaný druh riasy. Výrobca Chlorelly Green Ways používa najlepšie separačné (oddeľujúce) metódy a v jej nádržiach rastú iba najkvalitnejšie kmene pyrenoidosy. Najvyššiu kvalitu pyrenoidosy predurčuje výber, ktorý predchádza samotnému pestovaniu. V laboratóriách sa sleduje zdravie a sila chlorellových buniek. Do vonkajších nádrží sa prenesú iba najvitálnejšie vzorky, kde sa množia osem dní do dňa zberu. Nádrže sa prečistia a opäť osadia novou, geneticky najzdravšou kultúrou. Existujú rôzne metódy na oddelenie buniek od kultivačných nečistôt. Najčastejšie metódy používajú na preplachovanie chemikálií, ktoré sa ťažko odbúravajú. Náš výrobca používa bezkonkurenčný komplex mikroskopických filtrov a odstrediviek, ktoré bunky chlorelly oddelia a prečistia bez použitia chemikálií.

Stráviteľnosť
Chlorelly Green Ways a nezávislé testovanie: Dr. L. Lewis (Duke University) analyzoval predložené, jemu neznáme vzorky. Z predložených vzoriek bola účinne narušená iba bunková stena Chlorelly Green Ways. Patentovaná dezintegračná metóda výrobcu riasy Green Ways (systém STEAM) je výnimočná schopnosťou bunkovú stenu rozbiť a zároveň uchovať hodnotu bunkového jadra. Chlorella pyrenoidosa je nezávisle (priebežne) testovaná japonskými kontrolnými úradmi má minimálne 76%-tnú a vyššiu stráviteľnosť! To je jeden z najvyšších údajov nezávislých laboratórií! Výrobca Green Ways predkladá aktuálne výsledky a zaručuje štandard kvality. Dokonalej surovine pristane dokonalé spracovanie.

Tri stupne kvality

 • Kvalita I: najdrahšia a najlepšie spracovaná surovina 100% kvalita produkt Chlorella pyrenoidosa Green Ways.
 • Kvalita II: lacná surovina pre zvieratá iba minimálne, ale napriek tomu znížená (kolísavá) kvalita (väčšina produktov).
 • Kvalita III: odpadová surovina hnojivo.